Ziya Nebioğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

AJANS ÜNİVERSİTE- Elif Nur BİLGİÇ

Fotoğraf- Yusuf EREN

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu önceki Sayman Üyelerinden Ziya Nebioğlu hayatını kaybetti

 

TGC Başkanı Tuncay Olcaytuğ, Gazeteci Yazar Orhan Karaveli, Gazeteci Yazar Erdoğan Arıpınar ve tüm sevenleri Nebioğlu’na karşı son görevini gerçekleştirerek Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önünde düzenlenen törene katıldılar.

 

Nebioğlu için yaptığı konuşmasında onun uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunarak cemiyete büyük katkılar sağladığını belirten cemiyet başkanı Tuncay Olcaytuğ, Nebioğlu’nun iletişim fakültelerinde verdiği derslerle pek çok gazetecinin yetişmesini sağladığını söyledi.

 

Ziya Nebioğlu’nun yakın arkadaşlarından Gazeteci Yazar Orhan Karaveli, Ziya Nebioğlu’nun ölümünün yalnız Türk basını için değil, Türk Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti için de yeri doldurulamaz bir kayıp olduğunu vurgulayarak, “ Gazeteciliğin ona maddi anlamda çok bir şey kazandırmadığını 50 yıllık dostu olarak yakından biliyorum. Ama Ziya Nebioğlu Türk Basınına çok şey kazandırdı” dedi. Ziya Nebioğlu’nun Atatürk’ün yolundan, çağdaşlaşma yolundan bir santim bile kaymadan onları kalbinde, ruhunda ve benliğinde yaşattığının altını çizen Karaveli, aynı zamanda Nabioğlu’nun mükemmel bir gazeteci olduğunu, Türk Basını mensupları ve yeni yetişen genç gazetecilerin de onu örnek alarak doğru yoldan sapmamalarını ifade etti.

 

Gazeteci Yazar Erdoğan Arıpınar ise Ziya Nebioğlu’nun en önemli özelliğinin ciddiyeti olduğunu vurgulayarak onun meslek hayatında, aile hayatında,  öğretmenlik hayatında her zaman ciddi olduğunu anlattı.

 

RESİM
Erdoğan Arıpınar

 

Türkiye Gazeteciler Vakfı Genel Sekreteri Engin Köklü çınar ise “ Ziya Nebioğlu’nun yaktığı meşaleden hepimiz ışık aldık. Eminim ki gelecek kuşaklar da bu ışıktan nasibini alacaktır. Ziya Nebioğlu Burada çok ender bulunan bir insandı. Yalnız Meslekte değil, meslektaşlarıyla ilgili de önemli görevler gerçekleştirmiş bir büyüğümüzdü. Kendisine Allahtan rahmet diliyorum ve temenni ediyorum ki genç kardeşlerimiz de ziya Nebioğlu’nu örnek alsınlar” diyerek duygularını dile getirdi.

 

Ziya Nebioğlu’nun cenazesi Zincirlikuyu Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.