Yusuf Güney, Trabzonspor’u ve Müzik Kariyerini Anlattı

AJANS ÜNİVERSİTE – Alparslan ÇAKIR

İstanbul ÜniTS (İÜ Trabzonsporlular Kulübü) ve İÜ İktisat Kulübü’nün organize ettiği ve Red Bull’un da katılımcılara ikram ettiği içecekle sponsor olduğu söyleşide Yusuf Güney’e Trabzonsporlular başta olmak üzere Fenerbahçeliler ve Galatasaraylılar da büyük ilgi gösterdi.

“Biletim Olmadan Maça Giderdim”

İstanbul Üni-TS atkısını söyleşi boyunca boynundan çıkarmayan Güney, Trabzon-Kanuni’de okurken bilet parası olmadan maça gittiğini, bu yüzden defalarca dayak yediğini anlattı. Sanatçı, hayatında gittiği ilk maçın Trabzonspor ile Beşiktaş arasında 1992’de oynanan maç olduğunu belirtti. 2014-2015 sezonundan itibaren Spor Lig ve Bank Asya 1. Lig maçlarının seyredilmesi için hayata geçirilen Passolig hakkında konuşan Güney, “Hem iyi hem kötü yönleri var. Ancak Türkiye’de bir uygulama gerektiği kadar anlatılmadan, ne işe yaradığı söylenmeden hemen piyasaya sürülüyor” dedi. Hem dizi oyunculuğu hem şarkıcılık yapmanın zor olduğunu aktaran Güney kendisine çok dizi teklifinin geldiğini, sinemaya ve Karadeniz dizilerine sıcak baktığını açıkladı.

Trabzonspor İçin Bir Albüm Yapıyorum”

“Hiç futbolculuk deneyimim yok. Çünkü babam karşıydı. Ama maçlara hep giderdim. Çok iyi takım tutarım” diyen Güney, Trabzonspor’un şampiyonluk için kenetlenmesini istedi. Fenerbahçe’yle 2010-2011 sezonunun şampiyonluğu için yapılan tartışmaların ve şike olayının bitirilmesi gerektiğini savunun Güney, Trabzonspor için bir albüm hazırlamakta olduğu müjdesini verdi: “Herkes tuttuğu takımı desteklediğini gösterme hakkına sahiptir. Ben de zaten bunun için Trabzonspor için albüm hazırlığı içindeyim”

DSC_0017

“Serdar Ortaç’la ve Resul Dindar’la Düet Yapacağız”

Müzik kariyerine dair konuşan ünlü popçu, Serdar Ortaç ve Resul Dindar’la düet yapmayı planladığını dile getirdi. Bugünlere gelmesinde Rafet El Roman’ın büyük katkısı olduğunu dile getiren Güney, Haziran 2005’te Rafet El Roman’ın bir konserinden sonra, basından bir arkadaşının basın kartı sayesinde Rafet El Roman’ın yanına gittiğini, bir şarkı söyleyip şarkıcılıkla ilgili olumlu bir cevap aldığını aktardı. Daha sonra Rafet El Roman’la “Aşk-ı Virane” adlı parçayı seslendirdiğini söyleyen Güney, “Müzisyen olmak hiç hayalim değildi. Beklemediğim duyguları yaşamaya başladım. Bu kadarını rüyamda görsem inanmazdım. Allah herkese nasip etsin” şeklinde konuştu. Konser turnesinden yeni geldiğini ve arka arkaya 4-5 konser verdiğini anlatan başarılı besteci, kendisinin “İki Romantik Deli” ve Kazım Koyuncu’nun “Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim” şarkılarını seslendirdi ve en sevdiği şarkının “Aşkım Aşklarından Bulasın” olduğunu bildirdi.

“Rafet El Roman’ı Getirmek İçin Elimden Geleni Yapacağım”

Bazı katılımcıların Rafet El Roman’ın gelmesini istemesi üzerine Güney, “Onu buraya getirmek için elimden geleni yapacağım. Sizi kırmaz, müsait olursa gelir” açıklamasını yaptı. Yakışıklılığın ve güzelliğin müzik kariyerindeki önemine değinen Güney, “Kendimi çok yakışıklı görmüyorum. Şimdiye kadar hayranlarımla beş milyon fotoğraf çekilmişimdir. Bu ancak toplum için yapılır. Hayranlarımın konserlerimde eğlendiğinden daha fazla eğleniyorum. Sanatı bazıları para, bazıları toplum, bazıları da sanat için yapıyor. Bu, kişiye göre değişir. Ancak yolun daha çok başındayım, henüz beşinci albümümü çıkaracağım. On-on beş-yirmi albüme ulaşmak gerek” ifadelerini kulandı.

Üç yıldır Londra’da yaşadığını ve İngiltere, İskoçya, Galler ve İrlanda gibi Avrupa ülkelerini gezdiğini söyledi. Üniversite söyleşilerine ayrı bir önem verdiğini söyleyen Güney, katılım plaketini İstanbul ÜniTs Başkanı Ömür İnce’nin elinden aldı ve hayranlarını kırmayarak, söyleşi bitiminde imza alma ve fotoğraf çekilme isteklerini yerine getirdi.

DSC_0029

DSC_0033

Katılım plaketini İstanbul ÜniTS Başkanı Ömür İnce’nin elinden alan Yusuf Güney, hayranlarının imza alma ve fotoğraf çekilme isteklerini geri çevirmedi.