Yeşil’leniyoruz

AJANS ÜNİVERSİTE – Abdurrahman MAZI

 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Sosyal Yardım Kulubü “Çalışanlar ve Öğrenciler Sosyal Sorumluluk İçin Elele” projesine imza atıyor

 

29 Mart’ta Çatalca Elbasan Köyü mevkiinde yaklaşık 250 öğrencinin katılımıyla fidan dikimi projesi hayata geçirilecek. Çevre Yönetim Birimi Başkanı Prof. Dr. Bilge Hapçıoğlu, yakın çevreyi yeşillendirmeye çalıştıklarını, amaçlarının hastalıkların sık olduğu yerleri yeşillendirmek olduğunu söyledi. Hapçıoğlu, “Bizim bu gibi etkinliklerde, yeşil alandan başka hiçbir çıkarımız olmuyor” diyerek yaptıkları işin tamamen gönüllülük esasına dayandığını dile getirdi.

 

Proje için yaklaşık bir buçuk aydır hazırlandıklarını belirten hastane müdürü İhsan Papakçı, “Hedefimiz yaşanabilir sağlıklı çevre kültürünü topluma kazandırmak. Çevre birimi olarak elimizden geldiğince etkinlik düzenlemeye çalışıyoruz. Projeyi hazırladıktan iki gün sonra kontenjanlar doldu. Öğrencilerin duyarlılıklarından ve ilgilerinden çok memnunuz. Birçok fakülteden katılmak isteyenler oldu. Geri çevirmek zorunda kaldık” dedi.

 

Çevre Yönetim Birimi Hemşiresi Fatma Azizoğlu, “Cumartesi günü büyük katılım bekliyoruz. Bizim araçlarımızın dışında özel vasıtalarla gelecek gruplar da etkinliğe katılacak” diye konuştu.

 

 

10154554_10203407809177446_1854825524_n