Yeni Neslin Emanetçileri Mezun Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE-Bülent Rauf ALTUNAY
Fotoğraf-Merve REİSOĞLU

Açılış konuşmasında övgülere layık bulunarak tebrik edilen HAYEF mezunları bölüm bölüm sahneye çıkarak törene renkli görüntüler kattılar. Ardından alanda bulunan herkes şehit ve gaziler için bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı’nı okudu.

Fakültenin 2015 mezunları adına 2015 KPSS-10 Öğretmenlik sınavında tam puan alarak Türkiye birincisi olan Gözde Şadoğlu, törende bulunanları selamlayarak başladığı konuşmasında HAYEF’in Türkiye’de bulunan en iyi eğitim fakültelerinden biri olduğuna dikkat çekti. HAYEF Dekanı Prof. Dr. İrfan Başkurt, Şadoğlu’na takdir belgesi sunarak bir plaket taktim etti.

2016 mezunları adına sahneye gelen Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu Fatma Kesgin, HAYEF’ten mezun olmanın bir gurur sebebi olduğunu ve okuldan ayrılmalarından dolayı hüzün yaşadıklarına değindi.

DSC_0005

Engeller Gözünüzü Korkutmasın

Türkçe Öğretmenliği Bölümü mezunlarından görme engelli Selda Akça’nın annesi Şehriye Akça, programın sunucusu tarafından “öğrenciler kadar okula gelen, evladını hiçbir gün yalnız bırakmayan anne” diye takdim edildi. Kürsüye çıkıp konuşma yapan Şehriye Akça, “Beni veliler adına konuşmacı olarak seçtiğiniz için çok mutluyum” diyerek protokole teşekkürlerini iletti. HAYEF Dekanı Prof. Dr. Başkurt, Şehriye Akça ile yıl içinde bir akşam fakülte bahçesinde rastgele tanıştığını anlattıktan sonra mücadelesine hayran kaldığını vurgulayarak Şehriye Akça’ya yılın annesi seçilmesi sebebiyle plaket verdi.

Prof. Dr. Başkurt, topluluğa yaptığı konuşmada fakültenin akademik personeline ve öğrencilerin ailelerine teşekkürlerini sunmasının ardından kendi yazdığı şiiri okumasıyla duygusal anlar yaşattı. Prof. Dr. Başkurt’a tüm HAYEF mezunları adına Fatma Kesgin tarafından bir hediye verildi.

DSC_0100

Tören Değil, Adeta Şölen

Dekan Başkurt’un şiiri bestelenerek topluluğa dinletildi ve ardından Yüksek Onurlu öğrencilere belgelerin verildiği program eski mezunlardan dereceye girenlere plaket verilmesiyle sürdü. HAYEF Türküsü, HAYEF Marşı ve Öğretmen Marşı ile gururun doruklarda yaşandığı program şölenleri aratmadı. Toplu Yemin Töreni ve kep atmanın ardından Anadolu’dan esintiler barındıran müziklerle eğlenceye geçilen program son buldu.