Yeni Nesil Mezunlara Emanet

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

İÜ Rektörlük Ön Bahçe’de gerçekleşen tören, mezun öğrencilerin alana girişi ile başladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Öğretmenler! Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” söylemi hatırlatılarak yeni öğretmen adayları sahneye çağırıldı. Sahneye sırasıyla,

Sınıf Öğretmenleri,
(2784)

Fen Bilgisi Öğretmenleri,
(2809)....

İlköğretim Matematik Öğretmenleri,
(2844)...

Sosyal Bilgiler Öğretmenleri,
(2867)...

Türkçe Öğretmenleri,
(2897)...

İngilizce Öğretmenleri,
(2932)....

Almanca Öğretmenleri,
(2957)....

Fransızca Öğretmenleri,
(2978)....

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlar,
(3021)....

Üstün Zekalılar Öğretmenleri,
(3043)....

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenleri çağırıldı.
(3072)...

Mezuniyet töreni, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, gazi ve şehitlerimiz ile tüm eğitimcilerimizin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

İstiklal Marşı’nın ardından fakülte mezunlarından dereceye giren öğrencilere sertifika ve plaketleri verildi. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde Elif Usta, Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde Ayşegül Göksel, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nde Zehra Güler, Üstün Zekalılar Öğretmenliği Bölümü’nde Gülsüm Dereci, Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde Esra Çekirdek, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nde Elif Nur Nilüfer, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nde Arzu Küçükkılıç, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü’nde Nalan Dağ, Almanca Öğretmenliği Bölümü’nde Ayça Aybar, Fransızca Öğretmenliği Bölümü’nde Sera Nur Akçakal ve İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde Tugay Elmas Bölümlerini derece ile tamamlama başarısını gösterdiler.

Mezuniyet töreni yemin ve kep atma töreni ile son buldu.