“Yeni Medya Sensin!” Etkinliği Düzenlendi

AJANS ÜNİVERSİTE – Betül YÜNCÜOĞLU, Begüm ERGİNBAY

Sosyal medya hizmeti veren Budamedya’nın kurucularından Şeref Çınar Özenç, İşletme Fakültesi’ndeki “Yeni Medya Sensin!” başlıklı eğitimde, öğrencilere sosyal medya kullanımındaki önemli noktaları anlattı.

Fakültenin Avcılar’daki yerleşkesinde 9 Aralık’ta gerçekleştirilen etkinlik, Üniversite Medya Birliği (ÜMB) ve İstanbul Üniversitesi Kültür Kulübü işbirliğiyle düzenlendi.

Eğitimde, sosyal medyada “ayakta kalmak”, girişkenlik ve sektörde yapılan hatalar hakkında konuşuldu. Tecrübelerini öğrencilere aktaran Özenç, firmasıyla sektöre girişini, “Ne kadar uzun süre kurum bünyesinde kalırsak, kendi firmamızı kurmamız o kadar gecikecek” diyerek açıkladı.

_DSC0140

Başarı İçin En Önemli Faktör İçerik

Sosyal medyanın başlangıcını Google’ın kurulması olarak kabul eden Özenç, markaların stratejik olarak rakiplerinden farklı davranmalarının başarıları için çok önemli olduğunu söyledi. Özenç, farklılığın yanı sıra markaların içeriklerinin başarı için en önemli unsur olduğunu kaydetti.

Budamedya Nedir?
Budamedya.com’un internet dünyasında nerede konumladığını anlatan Deniz Özenç, yeni medyanın yükselen yıldızı olan blogların gün geçtikçe popülerleştiğini ve bu bloglar sayesinde herkesin kendi yayınını yapabildiğini, sözünü söyleyebildiğini ve kültür üretimlerini paylaşabildiğini belirtiyor. Fakat zaman kısıtlığı blog okumanın günlük bilgi ediniminin bir parçası olmasını engelliyor. Budamedya.com ise internet ortamında dağınık halde duran blogları takip ederek güncel ve özgün yazıları, internet okuryazarlığı olan herkesin ilgisini çekebilecek başlıklara ayırıyor. Yeni nesil bir gazete formatında sunarak, dağınık ve takip edilmesi güç olan bağımsız bilgiyi, okuyucuların önüne derlenip toparlanmış bir biçimde getirmeyi hedefliyor. Bunu yaparken blog yazarlarını çeşitli şekillerde destekleyerek, daha geniş kitlelere ulaşmalarına ve maddi anlamda destek görebilmelerine yardımcı oluyor.
Katılmak için linkteki formu doldurabilirsiniz http://www.sconetworks.com