Yeni İÜ Hazırlıklarını Sürdürüyor

AJANS ÜNİVERSİTE – Ozan ÖZEN

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ile Türkiye Kupası’nın yanı sıra Eurocup’ta da boy gösterecek olan ve B.G.D. ile yolları ayrıldıktan sonra yeni yapılanmaya giren ve bu doğrultuda Menajerlik görevine Remzi Dilli’yi getiren İstanbul Üniversitesi’nde giden oyuncuların sayısı bir hayli fazla. Yeni bir kadro ile yeni sezona ‘merhaba’ diyecek olan KBSL’nin güçlü temsilcilerinden İstanbul Üniversitesi’nin gelen ve giden oyuncularının önemli bir kısmını mercek altına aldık.

GİDENLER

Şaziye İvegin Üner

DSC01442-500x320

Geçtiğimiz sezon takımın kaptanlığını da üstlenen Şaziye İvegin Üner Beşiktaş ile anlaştı.

Kamile Nacickaite

İstanbul Üniversitesi’nin geçtiğimiz yıl sayı yükünün büyük kısmını üstlenen Litvanyalı oyuncu Kamile Nacickaite Adana Aski ile anlaşmaya vardı.

Courtney Paris

timthumb (1)

İstanbul Üniversitesi’nin geçtiğimiz sezon rakiplerine pota altını karartan oyuncusu Courtney Paris bu sezon Hatay BŞB forması giyecek.

Özge Yavaş ve Nevin Vatansever

timthumb

Takımın yakaladığı başarılarda katkısı bulunan diğer oyunculardan Özge Yavaş ve Nevin Vatansever ise yeni sezonda Basketbolu Geliştirenler Derneği formasıyla mücadele edecek.

GELENLER

Sasa Cadjo

Cadjo

Geçtiğimiz sezon Canik Belediye forması ile mücadele eden Sasa Cadjo bu sezon temsilcimizin başarısı için ter dökecek. Sırp oyuncu geçtiğimiz sezon TKBL’de 9.4 sayı ortalaması ile mücadele etmişti.

La Tanya Chantella White

La-Tanya-Chantella-White

Önceki sezon Orduspor forması ile izlediğimiz La Tanya White başarılı temsilcimizin yeni transferlerinden. ABD’li guard geçtiğimiz sezonu 15.7 sayı ortalaması ile tamamlamıştı.

Viktoria Mircheva

27 yaşındaki Ukraynalı oyuncu Fransa’nın COB Calais takımından İstanbul Üniversitesi’ne geldi.

Öte yandan Betül Kalfalı ve Kübra Dicle takımda kalan önemli genç oyuncular oldu.

Fotoğraflar: Ozan ÖZEN, Serhan SEVİN, lovewomensbasketball.com, basketdergisi.com