Yarının Veterinerleri Kep Attı

AJANS ÜNİVERSİTE- Elif AVCI

 

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2014 yılı mezunlarını verdi

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Veteriner Fakültesi son sınıf öğrencileri, 26 Mayıs Pazartesi günü Avcılar Kampüsü İşletme Oditoryumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle mezuniyetlerini duyurdular.

 

Program, İÜ’nün tarihsel yolculuğu adına hazırlanmış belgesel ile başladı. Veteriner Fakültesi 2014 yılı 38.Dönem birincisi Güzin Saraç, Veteriner Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Özge Aydın ve Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Güneş’in konuşmalarıyla devam eden programda konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaket takdim edildi.

 

DSC_0092

 

Mezun olan Öğrencilere belgelerini vermeden önce sahne alan, Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan veteriner hekim Kutay Yıldız’ın yönetimini üstlendiği İÜ Veteriner Fakültesi, İÜ İşletme Fakültesi ve İÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan dans topluluğunun gösterileriyle programa renk katıldı.

 

DSC_0120

 

 

Dans gösterisinden sonra 2014 yılı 38. Dönem mezunlarına fakülte hocaları tarafından başarı belgeleri verildi. Hep bir ağızdan seslendirdikleri Veteriner Hekim Yemininin ardından heyecanları ve mutlulukları yüzlerinden okunan öğrencilerin kep atmasıyla son bulan programda duygu yüklü anlar yaşandı.

 

DSC_0124