Ya Tamam Ya Devam

AJANS ÜNİVERSİTE-Serhan SEVİN

 

İstanbul Üniversitesi BGD Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off serisi ikinci karşılaşmasında bugün Adana Botaş’a konuk oluyor. Temsilcimizde hedef skoru 1-1’e getirerek yarı final şansını İstanbul’a taşımak

 

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligini 18 galibiyet ve 8 mağlubiyet ile 4.sırada tamamlayan İstanbul Üniversitesi BDG Play-Off serisi çeyrek final ayağında Adana’nın Botaş takımı ile eşleşmişti. Temsilcimiz normal sezonda Adana ekibi ile oynadığı karşılaşmaları 81-56 ve 84-71’lik skorlarla kazanarak Play-Off eşleşmelerinde ev sahibi avantajını elinde bulunduruyordu. Çarşamba günü Avcılar Kampüsü Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada beklenmedik bir performans sergileyen İstanbul Üniversitesi BDG 13-15, 14-11, 14-13 ve 13-19 sona eren periyotların ardından Adana Botaş’a 54-58 mağlup olarak saha ve tur şansını rakibine kaptırdı.

 

Yarı Final İçin Son Şans

 

Çarşamba günü oynanan karşılaşmada sahadan mağlubiyetler ayrılan İstanbul Üniversitesi BGD bu sezon için tamam ya da devam karşılaşmasına çıkıyor. Temsilcimiz bugün saat 16.00’da Adana Menderes Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşmadan mağlup ayrılması durumunda sezonu erken bir şekilde noktalamış olacak. Galibiyet durumunda ise yarı final şansı İstanbul’a taşınacak. İstanbul Üniversitesi-Adana Botaş eşleşmesinin galibi yarı finalde Galatasaray Odeabank ile final mücadelesi verecek.