“Ya Madenler Olmasaydı?” Konulu Kısa Film Yarışması Başlıyor

Ajans ÜNİVERSİTE- Dilara YÜKSEL – Elif ÜNLÜ

 

“Ya Madenler Olmasaydı” kısa film yarışması  Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ ) İletişim Fakültesi’nin paydaşlığında düzenlenecek.

 

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve İÜ İletişim Fakültesi işbirliğinde düzenlenecek kısa film yarışmasıyla “Ya Madenler Olmasaydı?” sorusunun cevabı aranacak. ” Madenler ve madencilik modern yaşamın vazgeçilmezi ve hatta olmazsa olmazıdır,”  ana fikrinin işleneceği yarışmanın son başvuru tarihi 1 Eylül 2014.

 

Vakıf  yetkililerinden yarışma ile ilgili şu açıklama yapıldı:  “Çağdaş yaşamda, madenler sadece iletişim, ulaşım, eğitim ve toplumsal düzenin sağlanmasında değil; insanoğlunun en temel yaşamsal ihtiyacı olan sağlıklı beslenme, barınma ve üreme de bile hava, su ve ateş kadar gereklidir”

 

 

 

 

afiş

 

Amatör Sinemacılar Kamera Başına !

 

Bu denli vazgeçilmez olan maden ve sürdürülebilir madenciliğin öneminin bugüne kadar yeterince anlatılmamış olduğu gerçeğinden hareket eden Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, düzenleyeceği kısa film yarışması için İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ile işbirliği yapacak. Kısa film yarışmasına geniş bir katılım beklediklerini belirten Vakıf yetkilileri bütün amatör sinemacıları kamera başına davet etti.