Veterinerler İÜ’de Buluştu

AJANS ÜNİVERSİTE – Serhan SEVİN

 

Çok sayıda yerli ve yabancı öğrenci ile eğitimcinin katılımıyla gerçekleştirilen “Veteriner Hekimliği Öğrencileri Bilimsel Araştırma Kongresi” yapılan açılış toplantısı ile başladı

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Veterinerlik Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Kulübü ve Veterinerlik Fakültesi Dekanlığı’nın organize ettiği ve bu sene 16’ncısı düzenlenen “Veteriner Hekimliği Öğrencileri Bilimsel Araştırma Kongresi” İşletme Fakültesi Odütoryumu’nda yapılan açılış töreni ile start aldı. 35 ülkeden 150’yi aşkın yabancı öğrenci ve öğretim görevlisinin yanı sıra yurt içinden de 250 katılımcının davetli olduğu kongrenin açılış töreninde Rusya’nın Kazan Üniversitesi Rektörü ve Rektör Yardımcısının yanı sıra yine Rusya’nın St. Petersburg Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Veterinerlik Fakültesi Dekanı da yer aldı.

 

Bilimsel çalışmaları teşvik ederek sektörü öğrencilere tanıtıp kaynaştırmayı misyon edinen kongrede 22 poster çalışması, 42 bilimsel sunum, bir forum, bir proje yarışması ve sosyal etkinlikler yer alıyor. Kongrenin açılış töreninde Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Güneş, Bilimsel Araştırmalar Kulübü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyyar Ak ve Bilimsel Araştırmalar Kulübü Başkanı Onur Şahiner, birer konuşma yaparken katılımcılara hedeflere yönelik bilgi ve görüşler aktarıldı. Veteriner Hekimliği Öğrencileri Bilimsel Araştırma Kongresi 10 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek.