Veteriner Fakültesi 38. Dönem Mezunlarını Verdi

AJANS ÜNİVERSİTE

 

İÜ Veteriner Fakültesi, 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 26 Mayıs Pazartesi günü İÜ İşletme Fakültesi Oditoryumu’nda gerçekleştirildi

 

 

38. Dönem Mezuniyet Töreni, saat 12.00’de ikramlarla başladı. Törende ilk olarak İstanbul Üniversitesi tanıtım filmi gösterildi. Ardından İÜ Veteriner Fakültesi’nden bu yıl mezun olan öğrencilerce hazırlanan, onların beş yıl boyunca fakültede yaşadıklarını anlatan barkovizyon gösterisi sunuldu.

 

3.

 

Duygu dolu anlar yaşayan mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları ile devam etti. Kürsüye ilk olarak İÜ Veteriner Fakültesi 38. Dönem Birincisi Güzin Saraç ile İÜ Veteriner Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Özge Aydın çıktılar. İÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Güneş ise açılış konuşmasında veteriner hekimliği mesleğinin önemi üzerinde durdu ve törene katılan konuklara teşekkür ederek genç mezunlara başarılarla dolu bir mesleki yaşam diledi.

 

8.

 

Törende bu yıl İÜ Veteriner Fakültesi’nde klinik uygulama eğitimlerini başarı ile tamamlayan Kosova Priştine Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Saraybosna Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Erasmus programıyla gelerek tüm dersleri başarı ile tamamlayan Aristotle Üniversitesi Veteriner Okulu öğrencilerine başarı belgeleri, İÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Güneş tarafından takdim edildi.

 

91

 

Başarı belgelerinin takdiminin ardından İÜ Veteriner Fakültesi’nde Görevli Veteriner Hekim Kutay Yıldız’ın yönetiminde İÜ Veteriner Fakültesi, İÜ İşletme Fakültesi ve İÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan İÜ İşletme Fakültesi Dans Topluluğu sahne aldı. 30 kişilik karma dans topluluğu üç farklı koreografide dans gösterisi sundu. Konuklara eğlenceli ve coşkulu dakikalar yaşatan dans topluluğu ayakta alkışlandı.

 

Mezuniyet törenine verdikleri destek ve katkılardan dolayı sponsor firma yetkililerine teşekkür plaketi, İÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Kırşan tarafından verildi.

 

Başarı belgelerini ilk olarak dereceye giren öğrenciler aldı. İlk üçe girme başarısı gösteren öğrencilere, İÜ Veteriner Fakültesi ile sponsor firmalar tarafından hazırlanan armağanlar ve başarı belgeleri İÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Güneş ile İÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Kemal Ak ve Prof. Dr. İsmail Kırşan tarafından takdim edildi. Mezun olan 120 öğrenciye başarı belgeleri ve armağanları numara sırasıyla törene katılan öğretim üyeleri tarafından dağıtıldı.

 

94

 

Günün en heyecanlı bölümü olan “yemin töreni” İÜ Veteriner Fakültesi Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Altan Armutak tarafından yönetilirken, salonda duygusal anlar yaşandı. Öğrenciler, beş yıllık öğrenimlerinin sone ermesinin mutluluğunu keplerin havaya atarak yaşadılar.

 

Mezuniyet törenin son bölümden İÜ Veteriner Fakültesi’ne geçen öğrenci ve veliler, çeşitli ikramlar eşliğinde fakülteyi gezip sohbet ettiler. Törene fakülte öğretim üye ve yardımcıları ile idari personelin yanı sıra meslek yüksekokulu müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve öğrenci ailelesi katıldı.

 

4. 5. 6.

 

 

 

92