Usta Gazeteci Sadi Özdemir İÜ İletişim Fakültesi’ne Konuk Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE – Halil SAÇ

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi’ne Prof. Dr. Aslı Yapar Gönenç’in davetlisi olarak gelen, ekonomi gazeteciliğinin usta isimlerinden Sadi Özdemir, 23 Kasım günü Yazım Teknikleri dersine katıldı.

Aralıksız 28 yıl boyunca gazetecilik yapan, 2001-2017 yılları arasında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi’nde müdür yardımcısı ve editör olarak çalışan, şu an ise 24 TV’de ekonomi müdürlüğü yapan Özdemir, sektörde edindiği deneyimleri öğrencilerle paylaşıp ekonomi basını üzerine öğrencilere bilgi verdi.

Sadi Özdemir Kimdir?

1986’da Haydarpaşa Lisesi’nden mezun olan Sadi Özdemir, 1993’te Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirip aynı üniversitede Gazetecilik Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı.  Kesintisiz devam eden yaklaşık 28 yıllık gazetecilik hayatının tamamına yakınını günlük gazetelerde mesleğini icra ederek geçirdi.  2001-2017 arası Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi’nde müdür yardımcısı ve editör olarak çalıştı. Halen 24 TV’de Ekonomi Müdürü olarak mesleğini icra eden Sadi Özdemir, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Gazetecileri Derneği üyesidir. Yayınlanmış 8 kitabı bulunan Sadi Özdemir, sürekli basın kartı sahibidir.

Biyografi Kaynak: https://sadiozdemir.weebly.com/k304md304r.html