Ünlü Radyocu Yetkin Etkin Tribün Spor’da

AJANS ÜNİVERSİTE-Murat KASAP

Lig Radyo çatısı altında yaptığı programlarla tanınan ve 2003 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Yetkin Etkin, “Umarım radyo benim emekli olacağım iş olur. Bunu gönülden istiyorum. Önceden çok değer verilmeyen spor radyoculuğu son yıllarda çok gelişti. Özellikle biz yaptığımız özel söyleşi ve röportajlarla kendimizi değerli hale getirdik. Kendimizi daha iyi bir seviyeye getireceğimize inanıyorum. Bence spor radyoculuğu çok daha fazla önemsenecek. Çünkü şu anda eskiden olmayan imkânlara sahibiz. İletişim teknolojileri çok gelişti ve istediğimiz yerden yayın yapabiliyoruz. Böylece yaptığımız iş daha profesyonel oluyor” dedi.

1

Galatasaray’ın 37. Başkanı Mustafa Cengiz hakkında da yorumlarda bulunan Etkin, “Bu başkanlık seçimine şöyle bakmak lazım Dursun Özbek mi kaybetti, yoksa Mustafa Cengiz mi kazandı. Bence Dursun Özbek kaybetti. Yaptığı hataların kendisini bu noktaya getirdiğini söyleyebiliriz. Mayıs ayında gerçekleştirilecek kongre neden bu kadar erkene çekildi. Ama Dursun Özbek’in biraz ava giderken avlandığını söyleyebiliriz” diyerek sözlerini tamamladı.

Uğur Yapıcı ve Caner Bakır’ın hazırlayıp sunduğu Tribün Spor’un bu bölümünde şu isimler görev aldı: Cevat Ulaş Ceylan (Yönetmen, Reji), Fatih Berkay Kayar, Birdal Arslan, Abdülkerim Sangur (Kamera), Mahsun Kılıç (Teknik Ekip), Türkay Ünlü (Kurgu), Eşref Gürkan Kılıç (Jenerik)

Tribün Spor’un 14. bölümünü izlemek için tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=y1euet642ws&t=23s