Uluslararası Yükseköğretimde Kalite Konferansı’nın İkincisi Düzenlendi

AJANS ÜNİVERSİTE

İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Governors State Üniversitesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ICQH 2014’te, uluslararası platformda yükseköğretimdeki kalitenin geleceği ve kalitede son trendler konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.
Kongre açılışında konuşma yapan İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet: “Günümüz şartlarında işverenler kadar aileler de çocuklarının iyi bir eğitim alarak, yüksek standartlı bir yaşam kurmasını dilemektedir. Bu doğrultudaki her isteği, hem kendi adımıza hem de öğrencilerimiz adına karşılamalı ve kalitede yüksek standartlara kavuşmuş ve sürekli gelişen, değişime açık bir eğitimi nasıl veririzin yollarını aramalıyız.” şeklinde açıklama yaptı.
Böyle bir konferansa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ise yükseköğretimde kalite yönetiminin öneminden bahsederek: “Uluslararası platformda diğer üniversitelerdeki kalite yönetimini de görmüş ve değerlendirmiş olacağız. Dünyadaki sistem ile bizdeki sistemi karşılaştırıp yine uluslararası platformda yükseköğretimde kaliteyi artırmanın yollarını tartışacağız” şeklinde konuştu.
Kongre kapsamında Prof. Dr. Douglas Franklin “Kalite Yönetimi”, Prof. Dr. Steve Harmon “Yükseköğretimde Kalite Hazırlıkları” ve Prof. Dr. Ritu Subramony ise “Akademik Akreditasyonla Kurumsal Kaliteyi Sağlamak” konularındaki sunumlarını gerçekleştirdiler.

kalite (1)

 

kalite (3)

 

Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü