Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu 15. Yılını Kutladı

İÜ BHM-Canan GÜZEL

İÜ Avcılar Yerleşkesi’ndeki modern binasına Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin (UND) sponsorluğunda kavuşan İÜ Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu’nun kutlama töreni dâhilinde, “Ulaştırma ve Lojistik Eğitiminin Dünü, Bugünü ve Yarını” temalı bir de panel düzenlendi.
Konuşmacılara, panelistlere, sponsor işletmelere ve öğretim üyeleri ile görevlilere teşekkür edilmesinin ardından, yüksekokul kütüphanesine, İÜ Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu’nun yapımında çok büyük emeği geçen rahmetli Serdar Aydıntuğ’un ismi verildi.
Törene, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nı temsilen İstanbul Bölge Müdürü Hamza Demirdelen, UND Yönetim ve İstişare Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ile UND’nin üst düzey yöneticileri, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, yüksekokul binasının yapımında emeği geçen sektör temsilcileri ve kurulduğu 1999 yılından 2014 yılına kadar İÜ Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu’da ders veren tüm öğretim üyeleri ile görevlileri katıldı.