Twitter’a Direkt Mesaj Güncellemesi Getirildi

AJANS ÜNİVERSİTE-Beste BUDAN

Yenilik yoluna giden Twitter ilerleyen günlerde bu sistemi tüm kullanıcılara sunması bekleniyor.

Twitter, Agarwal uygulama geliştiricilerine; uygulamalarının 140 karakterin üzerinde destek vermesi için çağrıda bulundu. Tahminlere göre Direkt Mesaj bölümündeki 140 karakter sınırı 1 Temmuz tarihinde resmiyete kavuşacak.

Önümüzdeki ay itibarı ile geçerli olacak güncelleme ile birlikte artık özel mesajlarda 140 karakter sınırı olmayacak ve serbest biçimde yazılabilecek.

Karakter sınırlamasından dolayı yapılan özel sohbetlerde bir çok mesaj atmak zorunda kalınması konu bütünlüğünün dağılmasına sebep oluyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bu sorunun önüne geçilmesi hedefleniyor

Karakter sınırlamasının kaldırılması, Twitter’ı kullanan şirketler için de önemli bir değişiklik anlamına geliyor. Twitter geçmişte her hesaba, takip etmediği hesaplardan da doğrudan mesaj gelmesini kabul etme seçeneği tanımıştı. Şimdi de daha uzun mesajların gönderilmesine olanak sağlayacak.

“Normal Tweetlerde 140 Karakter Sınırı Devam Ediyor”

Söz konusu değişikliğin uzun vadede tweet’lere de yansıması beklenirken şu an için Twitter’ın bu konuya dair bir açıklaması bulunmuyor.