TURQALITY Yönetici Geliştirme Programı 12. Dönemi Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE – Devrim ÇIRPAN

Programın açılış konuşmasını yapan Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker, “Algı ve rekabet çok önemlidir. Algı yaratarak hakkımızı alırız. Her an her yerde, sürekli rekabet halindeyiz” dedi. Prof. Dr. Berker, TURQALITY” nin markalaşmada rolünün büyük olduğunu, başından beri bu programın içinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

_DSC0327

Açılışta konuşan Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümran İnan, “Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. İşin idaresi ve yönetimi konusunda TURQALITY programını çok önemsiyoruz. İki değerli üniversitemizin katılımı programı zenginleştirdi. Sertifika alan arkadaşları da şimdiden tebrik ediyorum. Onlarla çalışmaktan çok memnunuz” dedi.

Bir diğer katılımcı Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Aydoğan, “Bilkent Üniversitesi olarak “TURQALITY Yönetici Geliştirme Programı’na” ilk defa katılıyoruz. Kişi ve kurum olarak çok heyecanlı ve çok benimsediğimiz bir oluşum olduğuna, buna katkı vereceğimize inanıyorum. Bizim için çok heyecan verici bir süreç başlıyor” diyerek sertifika alanları tebrik etti.

_DSC0339

Programa katılan İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat ise “İÜ olarak “TURQALITY Yönetici Geliştirme Programı”na ilk defa katılıyoruz. Türkiye’nin ve sizin de bildiğiniz gibi en köklü üniversitesiyiz. Tecrübelerimizi bu programa aktaracağımızı düşünüyoruz. Eğitimin sürekli olduğunu ve yönetici programları bu amaçlı olduğu için başarılı olmuştur” dedi.

IMG_1536

Üniversitelerin ardından konuşma yapan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Güzide iki üniversitemizin yanına, yine güzide iki üniversitemizin katılmasıyla eğitimin daha kaliteli olacağını düşünüyoruz. Bu konuda 22 hafta süren “TURQALİTY Yönetici Geliştirme Programı” bize bir kaldıraç olacaktır” dedi.

Turquality görsel 1

Son konuşmayı yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ise “Programa katılan sertifika alan herkesi tebrik ediyorum, programa yeni başlayan herkese, başarılar diliyorum” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ülke olarak üniversite mezunlarına birden bire büyük unvanlar veriyoruz. Mühendislik okuyan öğrenciye, mezun olunca mühendis diyoruz. Neden bir mühendis adayı değil veya mühendis yardımcısı değil sormuyoruz. Türkiye olarak bunların tamamının gözden geçirmeliyiz.” Ekonomi Bakanı Zeybekçi, “TURQALITY” nin son derece başarılı ve içerik olarak isabetli bir şekilde hedefe ilerleyen bir program olduğunu belirterek programa katılan üniversitelere teşekkür etti.

_DSC0368