Türkiye’yi Instagram’la Tanıtma Hamlesi: #ComeSeeTurkey

 

 

AJANS ÜNİVERSİTE – Hamza AKTAY

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, dünyayı kasıp kavuran fotoğraf paylaşımı uygulaması Instagram ile dinlerin ve binlerce yıllık medeniyetlerin buluştuğu Türkiye’yi, yani Avrupa ile Asya’yı bileştiren toprakları dünyaya anlatmak, tanıtmak için yola çıkıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Park Bosphorus Hotel’de yapılan basın toplantısıyla tanıtılan #ComeSeeTurkey projesiyle, dünyanın dört bir yanından gelecek olan Instagram fotoğrafçılarının bakış açısıyla; ülkemizin kültürü, tarihi, doğası ve insanlarının fotoğrafın evrensel dili kullanılarak anlatılması hedefleniyor.

13 farklı ülkeden gelecek 20 Instagram fotoğrafçısını ağırlayacak#ComeSeeTurkey projesi toplam 24 gün sürecek iki ayrı seyahat rotasından meydana geliyor. Fotoğrafçılar, iki grup halinde, farklı tarihlerde toplam 24 şehri gezecek. Projeyi Cumhurbaşkanlığı’nın yanısıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği de destekliyor. Projenin ana sponsoruysa Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği.

Seyahatlerin her anından çekilen fotoğraflar ve videolar proje için Türkiye’ye gelen Instagram fotoğrafçılarının kişisel Instagram hesaplarından, kampanyanın resmi Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, Youtube ve Vine hesapları ile bir seyahat güncesi niteliğindeki bloğundan izlenebilecek. Ayrıca tüm sosyal medya mecralarında #ComeSeeTurkey etiketiyle de takip edilebilecek.