Hentbolda Centilmenlik Ödül Getirdi

AJANS ÜNİVERSİTE-Serhan SEVİN

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen 2013 Türkiye Fair Play ödüllerinde en önemli kategori kabul edilen “Sportif Davranış’’ dalında ödüle İstanbul Üniversitesi Hentbol Takımı Oyuncusu Yasin Bayraktar layık görüldü. Bayraktar ödülünü 13 Mayıs Salı günü alacak.

 

Ataköy Olimpiyat Evi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında ödül kazanan isimler tek tek açıklanırken, hentbolcumuz bu anlamlı ve onurlu ödüle bu branşta layık görülen ilk sporcu olarak tarihe geçti.  Sporcumuza bu anlamlı ödülü getiren olay ise ligi şampiyon olarak tamamlayan ve 1. Lige yükselen Muğla Belediyespor karşılaşmasında yaşandı. Maçın son anlarında çarpışan rakip takım oyuncuları nedeniyle önüne düşen topu kaleye göndermeyen hentbolcumuz, arkadaşlarının yardımına koşmuş ve öne geçme şansını kullanmamıştı.

 

Kulübümüze bu anlamlı ödülü getiren ve hentbol dalında bu mutluluğu Türkiye’de ilk tadan sporcu olan Yasin Bayraktar; “Genç yaşta böylesine onur verici bir ödülü aldığım için çok gururluyum. İnşallah bu ödül benim gibi genç sporcu kardeşlerime de örnek olur, İstanbul Üniversitesi forması ile mücadele etmek bunu gerektirir’‘ diye konuştu.

 

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan TMOK Fair Play Komisyonu’ndan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Perviz Aran, komisyonun, 106 yıllık komitenin en önemli birimi olduğunu belirterek, ödül töreninin 13 Mayıs Salı günü Olimpiyat evinde düzenlenecek tören ile kazananlara takdim edileceğini duyurdu.

 

Kaynak: İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü