TÜBİTAK’dan Üç Ayrı Konuda Yarışma

AJANS ÜNİVERSİTE- Seray YALÇIN

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB), üniversite öğrencilerine yönelik 3 ayrı konuda yarışma düzenliyor

 

Ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik yarışmalar düzenleyen BİDEB, üniversite öğrencileri için üç ayrı yarışma konusu belirledi.  “Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik”, “Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri” ile “Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri” alanlarında düzenlenecek olan yarışmalara başvurular 2 Ocak 2014 tarihinde başladı.

Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması ile girişimcilik kültürünün gençler arasında yaygınlaşmasını sağlamak ve yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesi için gençlere destek olmak amaçlanıyor.
Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması’na ön lisans, lisans, lisansüstü ve Açık Öğretim Fakülteleri öğrencileri başvurabilir.

Başvuru ve Yarışma Takvimi

Başvuru ve Tasarım Raporu Yükleme, 2 Ocak ile 28 Şubat 2014 arasında, İş Planı Yükleme ide 14 Nisan ile 16 Mayıs 2014 arasında gerçekleşecek.

 

2238-universitegirisimcilikyarismasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması ile lisans öğrencilerinin yenilikçi ve girişimci bir şekilde bilişim teknolojilerini kullanarak ülkemiz sorunlarına çözüm üretmeleri ve bilişim teknolojileri alanındaki bilgi becerilerini geliştirmeleri amaçlanıyor..

 

Başvuru ve Tasarım Raporu Yükleme, 2 Ocak ile 14 Mart 2014 tarihlerinde; Sonuç Raporu Yükleme ise  21 Nisan ile 16 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

2242-lisansogrencileriyazilimprojesiyarismasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması ile sanayinin bir sorununu çözmeyi hedefleyen, sanayide uygulama potansiyeli olan ürün, yöntem, süreç iyileştirme veya geliştirmeye yönelik araştırma konusuna sahip lisans bitirme projeleri desteklenmektedir.

 

Başvuru ve Tasarım Raporu Yükleme, 2 Ocak ile 2014 Mart 2014 tarihlerinde;  Sonuç Raporu Yükleme ise 14 Nisan ile 16 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

 

2241b-sanayiodaklilisansbitirmeprojeleriyarismasi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üç yarışmanın da final sergisi ve ödül töreni 23 ile 25 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılacak.