TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan İÜ’ye Ödül

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

3. TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması ödülleri 10 Ekim’de TRT Arı Stüdyosu’nda yapılan törenle sahiplerini buldu. Yarışmada 4 ana kategori 15 alt kategoride ödül verilirken “Yeni Medya” kategorisi “Sosyal Medya” dalında ikincilik ödülü İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 3. Sınıf öğrencisi Ayşe Solak’ın oldu.

“İstanbul Gözü” çalışmasıyla ikincilik ödülü alan Solak, çalışmasını şu şekilde anlattı: “Çalışmanın adı İstanbul Gözü, İstanbul Gözü’nün en büyük kaynağı adından da anlaşılacağı üzere İstanbul’dur. İstanbul aşkı ile ortaya çıkan proje, geçmiş İstanbul ile gelecek İstanbul arasında köprü kurmayı amaçlamaktadır. Her şehir sevilir, her şehir iz bırakır ama İstanbul’a âşık olunur. Tarihine, denizinden süzülen gemilerin sesleri ile martı seslerinin birine karışmasına, Haliç’ten Üsküdar’a duyulan ezan seslerine kıtaları birleştiren köprülerine, hoşgörü içinde yaşayan medeniyetine âşık olunur” dedi. Solak, çalışmasının amacını ise “Günümüzde bize bunları unutturan, sıradanlaştıran İstanbul’un değerlerini yok etmek isteyen her şeyin karşısında olup, aksine adım adım tarihi yaşatan, bize değerlerimizi hatırlatan sadece köprüleri değil gönülleri de birleştiren medeniyetler şehri İstanbul’u İstanbul’un Gözü ile anlatmaktır” şeklinde ifade etti.

Solak, ödülü almaktan duyduğu mutluluğu ise “İstanbul adına bu ödülü TRT gibi köklü bir kurumdan almış olmaktan dolayı çok mutluyum” şeklinde ifade etti. Ödülü almayı beklediğini söyleyen Solak, “İstanbul Gözü projesine sonsuz güveniyordum. Bu projede bana destek olan katkıda bulunan arkadaşlarıma ve hocama teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Solak, son olarak “İstanbul ruhu olan bir şehirdir onu tanımalı ve iyi anlamalıyız. Çünkü İstanbul demek Türkiye demektir. İstanbul’u ne kadar iyi tanırsak Türkiye’yi de anlamış olur ve Dünya’da başka ikinci bir İstanbul’un olmadığına kanaat getirmiş oluruz”dedi.

22473294_10214568715073118_660992574_o

Adsız