TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan İÜ’ye İki Ödül

AJANS ÜNİVERSİTE

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016 gecesinde TRT’nin Ankara Bahçelievler Arı Stüdyosu’nda TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması 2016 ödül töreni düzenlendi. Yarışma, eğitim, kültür ve sanat hayatı ile yayıncılık alanına destek olmak, kurumsal bilgi birikimi ve tecrübesini gençlerle paylaşmak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlendi.

Yarının yayıncıları olarak üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara da katkıda bulunmayı hedefleyen yarışmada İÜ İletişim Fakültesi Öğrenci Uygulama Birimi Ajans Üniversite “yeni medya yayıncılığı – internet haber sitesi” dalında 1.’lik ödülüne layık görüldü. İÜ İletişim Fakültesi’nin ikinci ödülünü ise radyo yayıncılığı – drama programı dalında Radyo Televizyon Sinema bölümü öğrencilerinden Vesile Ezgi Ezber, Öznur Kadıoğlu, Özge Cennet Akbulut’un yaptığı Büyülü Ormanın Sırrı isimli çalışma kazandı.

Yoğun yaşanan gündeme rağmen yayını kesilmeyen ve canlı olarak yayınlanmaya devam edilen ödül töreninde 4 ana kategori 17 alt dallarda ödüller takdim edildi. TRT Okul ve TRT Avaz’dan canlı olarak ekrana getirilen ödül töreni müzik grubu Gripin’in sahne performansı ile başladı. Sırasıyla her kategoride yarışan çalışmaların tanıtılmasının ardından ödüller takdim edildi.

İnternet haber sitesi dalında 1. olan ve Genel Yayın Yönetmenliğini Prof. Dr. Ergün Yolcu’nun, Editörlüğü’nü ise Araş. Gör. Yıldıray Kesgin ve Araş. Gör. Ahmet Faruk Çeçen’in yaptığı Ajans Üniversite’nin ödülünü Esra Mutlu aldı. 1.’lik konuşmasında Mutlu, Ajans Üniversite’ye emeği geçen tüm arkadaşlarına, hocalarına ve fakülte dekanlığına teşekkür etti.  Mutlu, kendilerine eşlik eden Araş. Gör. Yıldıray Kesgin’e ayrıca teşekkürlerini sundu.

Radyo yayıncılığı drama programı dalında 2.’lik ödülü kazanan ve çocuk tiyatrosu olma özelliği taşıyan “Büyülü Ormanın Sırrı” isimli projenin ise proje danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Fırat Tufan yaptı.