TRT Caz Konserleri Tünel Meydanı Konseri İle Sona Erdi

AJANS ÜNİVERSİTE – Safiye ALTINKUM

“TRT 9. Uluslararası Belgesel Ödülleri” tanıtımı kapsamında TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nın Şef Kamil Özler yönetiminde gerçekleştirdiği konserler, Beyoğlu Tünel konseri ile son buldu.

Gerçekleşen son konserin repertuvarında, 7-8-9 Mayıs tarihlerinde Bakırköy, Beşiktaş ve Kadıköy’de de olduğu gibi Strike Up the Band, Fly Me to the Moon, Sing Sing Sing, Caravan, Peter Gunn, Days of Wine and Rose, Central Park North ve Lover isimli parçalar yer aldı. Konseri, eşlik edip dans eden vatandaşların yanı sıra ünlü gitarist Metin Türkcan gibi isimler de ilgiyle dinledi.

IMG_2921

9. Uluslararası TRT Belgesel Günleri filmleri, 11-14 Mayıs tarihleri arasında TRT İstanbul Radyosu, Grand Pera Emek Cinemo 7. ve 8. Salon, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu, Akbank Sanat, Fransız Kültür Merkezi, İtalyan Kültür Merkezi olmak üzere 7 farklı salonda ücretsiz olarak gösterilecek.

15 Mayıs tarihinde Cemal Reşit Rey’de gerçekleştirilecek belgesel ödülleri ve gala programı ile TRT 9. Uluslararası Belgesel Ödülleri sona erecek.