Tribün Spor’da Spor Psikolojisi Konuşuldu

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

İÜ Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan ve spor tutkusu ile uzmanlığını birleştiren Uzman Spor Psikologu Esra Karagöz, sporcu psikolojisini anlattı. Spor psikolojisinin ülkemizde yaygın olmayan bir meslek olduğunu belirten Karagöz, sporun psikolojinin alt dallarından birisi olduğundan bahsetti.

“Spor Psikologu spor içerisindeki taraftar, hakem ve yöneticiler dâhil herkesle ilgileniyor” diyen Karagöz, bilinenin aksine spor psikoloğuyla çalışılabilmesi için ortada bir sorunun olmaması gerektiğini belirtti. Karagöz, spor kulüplerinde spor psikoloğunun bulunmasının önemini anlattı.

1

Programda Karagöz’e kısa sorular soruldu. Ayrıca Phil Jackson’ın Ruhunu Arayan Takım kitabı tanıtıldı. Haftanın olayı, dikkat çeken tweetleri, fotoğrafları değerlendirildi.

Uğur Yapıcı ve Caner Bakır’ın hazırlayıp sunduğu programın bu bölümünde şu isimler görev aldı: Tarık Arsan Mengenli (Yönetmen), Cevat Ulaş Ceylan (Reji), Fatih Berkay Kayar, Mehmet Ali Keve, Muhammed Akkuş (Kamera), Tuğba Demir (Teknik), Salih Köse, Doruk Yılmaz (Kurgu), Eşref Kılıç (Jenerik).

Tribün Spor’un 12. bölümünü izlemek için linke tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=JXjzCNgQx8k&t=1s