Toplumsal Yaşamda İletişim Biçimleri Semineri Verilecek

AJANS ÜNİVERSİTE

 

Yaşamın içinden örneklemelerle iletişim biçimlerinin tartışılacağı derste, afiş, reklam ve siyasi söylem gibi görsel ve yazılı iletiler incelenecek

 

Kariyer Merkezi’nin Uzmanlarla Sohbetler Serisi “Toplumsal Yaşamda Göstergelerin Okunması” semineriyle devam ediyor. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin öğrencilerin kariyer gelişimlerine destek olmak amacıyla yürüttüğü Uzmanlarla Sohbetler Serisi, Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın desteğiyle düzenlenen “Toplumsal Yaşamda Göstergelerin Okunması” başlıklı sertifika programının tanıtım semineriyle devam ediyor.

 

2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılması planlanan ve 8-10 hafta sürecek programda toplumsal yaşamda yer alan iletişim biçimlerinin çeşitliliği üzerine yöntemsel donanımların sunulmasından sonra resim, afiş, reklam, siyasi söylem gibi görsel ve yazılı iletilerin incelendiği uygulamalara yer verilecek. Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Nedret Öztokat, Yrd. Doç. Dr. Buket Altınbüken ve Araş. Gör. Dr. Selin Gürses Şanbay’ın eğitimci olarak yer alacağı sertifika programının tanıtım semineri, 30 Mayıs’ta saat 14.00’te Edebiyat Fakültesi 4. Kat 420 numaralı derslikte gerçekleştirilecek. Etkinlik tüm öğrencilere açık ve ücretsiz olacak.