TKBL’nin İlk Sekiz Takımı Bir Araya Geldi

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

İlk 8 takımın Genel Koordinatörü, baş antrenörü ve bir oyuncusunun katıldığı basın toplantısında başantrenörler ve oyuncular eşleşmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) basın toplantısına gelemediği için baş antrenör Ayhan Avcı ve oyuncu Sinem Ataş toplantıya video görüntüsü ile katılım yaptılar.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Asbaşkanı Dinçer Çetinbaş’ın kürsüye davet edilmesiyle başlayan basın toplantısında Çetinbaş çok güzel bir sezon geçirdiklerini ifade etti ve “ Çok güzel bir playoff bekliyoruz. İnşallah sonunda hak eden kazanır. TKBL’deplayoff’a isim sponsoruyla giriyoruz. Spor Toto Türkiye Kadınlar Ligi olarak oynanacak.Play off’ta oynayacak takımlara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Takımların baş antrenörleri ve oyuncularının görüşleri ise şöyle:

Galatasaray Baş Antrenörü Ekrem Memnun: “Ligi tekrar şampiyon olarak bitirmek istiyoruz. Ligin lideriyiz. Ev sahibi avantajımızı sonuna kadar kullanıp şampiyon olmak istiyoruz. Diğer bütün takımlara başarılar diliyorum.”

Galatasaray Odeabank oyuncusu Nevriye Yılmaz: “Centilmence ve güzel bir playoff serisi geçirmeyi ümit ediyorum. Bütün takımlara da başarılar diliyorum. Geçen senenin şampiyonuyuz. İnşallah bu unvanımızı devam ettireceğiz.”

Edirne Belediyesi EdirnesporBaş Antrenör’ü Mehmet Can Öztürk: “Bildiğiniz gibi dar bir rotasyonla oynuyorduk. 3 yabancı oyuncumuzun da takımdan ayrılmasından dolayı playoff’a çok genç bir ekiple devam edeceğiz. Amacımız çıkıp güzelce mücadele etmek. Herkese şimdiden başarılar.”

Edirne Belediyesi Edirnespor oyuncusu Ayşe Cora: “Bizim için zor bir playoff dönemi olacak. Çünkü eksik bir kadroyla devam edeceğiz. Amacımız güzel bir basketbol oynamak. Elimizden geleni yapacağız.”

Orduspor Baş Antrenörü Alper Durur: “Çok zor bir sezonun sonuna geldik. Herkesin düşme potasında gördüğü bir takım olarak ikinci senemizde de playoff’a yedinci sırada girdik. Bu bizi çok mutlu etti. Biz basketbol oynarken zevk alan bir oyuncu grubuyuz. Her maçı kazanmak için oynuyoruz. AGÜ maçı için de aynı şeyler geçerli. İyi taraflarımızı sonuna kadar sahaya koyup kazanmaya çalışacağız.”

Orduspor oyuncusu Dilek Akıncı: “Orduspor olarak ligde hedeflerimize ulaştığımızı düşünüyorum. Play off’a kaldığımız için mutluyuz. AGÜ ile daha önce evlerinde oynadığımız bir maçta iyi bir performans gösterdik. Dolayısıyla inançlıyız. Kazanabiliriz. Tüm takımlara başarılar diliyorum.”

AGÜ Baş Antrenörü Ayhan Avcı:“Böyle bir ligden ikincilik çıkarmak çok önemli. Normal sezon içinde hedeflerimizi tutturduğumuzu düşünüyorum. Orduspor dar bir rotasyonu olmasına rağmen kaliteli oyunculara sahip. Doğru basketbol oynuyorlar. Maçların kolay geçeceğini düşünmüyorum. Ama bizim gibi hedefi yüksek takım için kayıp yaşamamız lazım. Bu turu da geçip yarı finali de geçerek bir ilki daha başarabilmek için uğraşıyoruz.”

AGÜ oyuncusu Sinem Ataş:“Orduspor ile eşleştik. Orduspor gerçekten iyi bir takım ama bizim daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Diğer takımlara başarılar diliyorum.”

Fenerbahçe Baş Antrenörü JacekWinicki:“Beşiktaş’a sezon içinde iki sefer kaybetmemize rağmen playoff turunda bütün takımların şansını eşit görüyorum. Takımım ve oyuncularım olarak iyi bir mücadele vereceğimize inanıyorum. Bütün takımlara başarılar diliyorum.”

Fenerbhçe oyuncusu Cansu Köksal:“Play off serisine Beşiktaş maçı ile başlayacağız. Seriyi erken bitirmek istiyoruz. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı kupasını ve Türkiye kupasını aldık. Bunu üçe çıkarmak istiyoruz. Bütün takımlara başarılar diliyorum.”

Beşiktaş Baş Antrenörü Ömer Buharalı:“Bütün takımlara başarılar diliyorum. Sezon içinde iki kez yendiğimiz Fenerbahçe ile eşleştik. Saha avantajı Fenerbahçe’de. Kazandığımız iki maçın matematiksel olarak Play off’a etkisi olmayacak. Sezon içinde aldığımız iki galibiyetin aynısını yaparak turu geçmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Beşiktaş oyuncusu Gülşah Akkaya:“Ligimiz bu sene çok çekişmeli geçti. Fenerbahçe ile eşleştik. Fenerbahçe’yi ligde iki kere yenmemize rağmen Fenerbahçe’nin kalitesini biliyoruz. Ligde oynadığımız iki maçta seyir açısından keyifli geçti. Önümüzdeki maçların da öyle geçeceğini düşünüyorum. Bütün takımlara ve oyuncu arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

İÜ BGD Baş Antrenörü Fırat Okul:“Normal sezonda hem Avrupa’da hem ligde ilk dörtte olma hedefimiz vardı. Bu doğrultuda üç günde bir zorlu maçlar oynadık. Son ana kadar Adana ASKİ ile dördüncülük, ev sahibi avantajını elde etme mücadelesi verdik. Maçın son anına kadar ne olacağı belli değildi. Bu ayrı bir heyecan verdi. Dördüncü olduk. Hedeflerimizin çoğu kısmına ulaştık. Şimdi yeni bir sayfa açtık. Play off’ta ilk dörde kalma hedefimiz var. İyi bir takıma karşı oynayacağız.”

İÜ BGD oyuncusu Özge Yavaş:“Lige başlarken bir hedefle başladık. Bunu ilk dörtte bitirerek gerçekleştirdik. Şimdi hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemek istiyoruz. Güçlü bir ekip Adana ASKİ ile eşleştik. Fakat saha avantajı bizde. Bunu iyi değerlendirmek istiyoruz. Bütün takımlara başarılar diliyorum.”

Adana ASKİ Baş Antrenörü Kaan Artun:“Spor Toto Kadınlar Play off’tayer alacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bence playoff’ların en zor eşleşmelerinden biri dördüncü ve beşincinin eşleşmeleridir. Ligdeki mücadelelerimiz de oldukça yakın geçti. Biz Adana’yı en iyi şekilde temsil etmek için bu yola çıktık. İnşallah bunu da yarı finale çıkıp pekiştiririz. Herkese başarılar diliyorum.”

Adana ASKİ oyuncusu Nilay Kartaltepe:“Şimdi gerçek sezon başlıyor bizim için. Ciddi bir rakiple eşleştik. Saha avantajı İÜ BGD’de ama buraya ciddi bir şekilde hazırlanarak geldik. Güzel bir seri olacağına inanıyorum. Kendilerine ve bütün takımlara başarılar diliyorum.”

11147924_10205676346815479_494913096_o
11147991_10205676346855480_1488699597_o
11148199_10205676345975458_1745687278_o
11154192_10205676345575448_19399963_o