TKBL’nde Yeni Sezon Heyecanı

AJANS ÜNİVERSİTE-Serhan SEVİN

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Kamil Uzun, TBF Genel Sekreteri Celal Arısan, TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, TBF yetkilileri ve TKBL’de mücadele eden takımların temsilcileri katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, TKBL’nin layık olduğu değeri alacağını ve ligin bu sezon kamuoyunun ve sponsorların daha fazla ilgisini çekeceğini umduğunu söyledi.

TBF Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Kurulu Başkanı Kamil Uzun ise, altyapı faaliyetlerinde kulüplere düşen rolü hatırlatarak, ‘Bütün takımlara başarılı bir sezon diliyorum. Altyapı ile ilgili çalışmalarımız kulüplerde bitiyor. Yeterli oyuncu yetiştirebilmek için kulüplerimizin itina göstermesi gerekiyor. Bu açıdan kulüplerimizin elinden geleni yapacağına inanıyorum’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kura çekimine geçilirken temsilcimiz İstanbul Üniversitesi BGD sezonun ilk haftasında Fenerbahçe ile karşılaşacak. Ligde diğer ilk hafta eşleşmeleri ise ‘Orduspor – Osmaniye Gençlik, Beşiktaş – Galatasaray Odeabank, Abdullah Gül Üniversitesi – Botaş Canik Belediye, Hatay BŞB Orman Gençlik- Mersin BŞB, Adana Aski – Edirne Belediyesi Edirnespor’ şeklinde oldu.