Tıp Kariyer Günleri – V İÜ Cerrahpaşa Fakültesi’nde Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE- Ferhat KORKMAZCAN

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof.Dr. Cem’i Demiroğlu Oditoryumu’nda 2011 yılından itibaren gerçekleştirilen Tıp Kariyer Günleri’nin beşincisi düzenlendi. Seminerin açılış konuşmasını KAGEM Müdürü Prof.Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn yaptı. Oturumu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sema Umut yönetti. Katılımcılar Prof. Dr. Ali Kafadar ve Doç. Dr. Selman Demirci, Tıp Fakültesi öğrencilerine kariyerlerine yön verecek bilgiler paylaştı.

DSC_0018
Prof.Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn

Açılış konuşmasında Dinn, İÜ Kagem olarak öğrencilere kendini değerlendirme envanteri (KDE) test bataryası imkanını sağladıklarını ve bunun ücretli olduğunu ancak kendi öğrencilerimizden ücret alınmadığını söyledi. Dinn,’’Öğrencilerimiz aynı zamanda bu test bataryamızla kendi kişilik özelliklerini kolaylıkla öğrenebileceklerini belirtti ve öğretim üyelerimiz ile öğrencilerimizi aynı platformda buluşturarak bu etkinliğin kariyer planlarınızı oluştururken sizlere yol göstereceğine ve katkıda bulunacağına inanıyoruz’’dedi.

DSC_0057
Prof. Dr. Ali Kafadar

21.yüzyıl’da Tıp biliminin geldiği noktaya değinen Prof. Dr. Ali Kafadar, ’’Küreselleşmenin beraberinde getirdiği kolaylıkların yanında zorluklarının da olduğunu, her ülkenin tıbbi sorunlarında farklılık olduğunu belirterek Türkiye’nin tıbbi sorunlarının uluslararası tıbbi sorunlarla kıyaslanması imkanını bizlere Ulusal Çekirdek Eğitim Programı (UÇEP) sağlamaktadır” dedi.

DSC_0039
Doç. Dr. Selman Demirci

Oturumun devamında konuşan Doç. Dr. Selman Demirci nasıl yetenekli hekim olunur, hekimlerin yetkinlikleri Çerçeve Eğitim Programları (ÇEP)  ile nasıl sağlanır sorularına cevap vererek tıp fakültelerinin mezuniyet öncesi eğitimdeki amacının dünyada başarılı hekimler yetiştirmek olması gerektiğini de vurguladı.

DSC_0001