Tezhip ve Minyatür Sergisi Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE-Beste BUDAN

Fotoğraf-Caner ERDOĞAN

İÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde Klasik Türk Bezeme ve Sanatları Atölyesi’nde gerçekleşen eğitimde, çalışmalarını başarıyla tamamlayan 11 kişiye sertifikaları takdim edildi.

Sertifika töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Klasik Türk Bezeme ve Sanatları Atölyesi’nde Eğitim Programı Sorumlusu Prof. Dr. Nil Sarı, bu sanatla 16 yaşında tanıştığını, bulduğu her fırsatta atölyeye gittiğini ve minyatüre de 3 ay içinde başladığını söyledi.

Prof Dr. Nil Sarı
Prof Dr. Nil Sarı

Prof. Dr. Sarı, “Uzun yılların tecrübesiyle atölyemiz hocalarının en iyi hocalar olduğunu söyleyebilirim. İnsanlar bu sanat alemde kıskanç olabiliyor .Bu sanatçılığın ruhunda var sanırım. Ama bizim hocalarımız hiçbir zaman kıskançlık göstermeyip sizlerin en iyisini yapmanız için ellerinden gelenleri yapıyorlar “dedi.

Mezunlarımızın her zaman, biz her şeyi biliyoruz demeyerek öğrenmeye devam etmelerini temenni eden Prof. Dr. Sarı’nın konuşmasını bitirmesinin ardından sertifika töreni gerçekleştirildi.

DSC_0007

Sergide yer alan tüm tezhip ve minyatür eserleri 13 Kasım 2015 tarihine kadar İÜ Kongre Kültür Merkezi Giriş Sergi Salonunda gezilebilir

DSC_0010