Terörü Bir Kez Daha Lanetliyoruz

Türk milleti olarak dün akşam Atatürk Hava Limanı’na yapılan bombalı terör saldırı ile bir kez daha büyük bir acı yaşadık. Ülkemiz, milletimiz, devletimiz ve demokrasimiz alçakça bir terör saldırısı ile hedef alındı. Son zamanlarda ülkemiz terör saldırıları dalgasıyla karşı karşıya. Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin bütünlüğüne kast eden bu saldırının amacına ulaşamayacağına olan inancımız büyük. Üzüntülüyüz, terörü lanetliyoruz. Terörün hedeflediği tuzağa düşmeyeceğiz, terörden ve terörden beslenen odaklardan da korkmuyoruz.

Yüz yıllardır doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle kopmayan bir kardeşlik bağı ile birbirine bağlı olduğumuz bu vatan topraklarında, gözü hiçbir şey görmeyen teröre karşı; sağduyuyu elden bırakmadan, yapılan kalleş ve hain saldırılara karşı kardeşlik ve dayanışma duygularımızdan taviz vermeden, sabırla tek vücut olmaya devam edeceğiz.

Devletimizin gücü ve milletimizin birbirine olan bağlılığı sayesinde bu zor günleri de atlatacağımızdan şüphe duymuyoruz. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza şifa, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Prof. Dr. Mahmut AK

Rektör