Tezhip ve Minyatür Sergisi Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Nuran ATIŞ

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitim Programı Sorumlusu Prof. Dr. Nil Sarı, Atölye Başkanı Jale Yavuz ve Başkan Yardımcısı Gaye Özen öncülüğünde hazırlanan ve sergiye katılan sanatçılar eşliğinde gerçekleştirilen sertifika töreninde Prof. Dr. Sarı bir konuşma gerçekleştirdi.

DSC_0061

Prof. Dr. Sarı, “Bu okul çok özel bir okul, gönüllülükle severek isteyerek karşılık beklemeden herkes çalışıyor. Türkiye’nin en eski üniversitesinin bünyesindeyiz, sürekli eğitim veriyoruz, eğitim yöntemimiz gerçekten çok farklı” dedi.

“Şans gereği bazıları daha erken, bazıları ise daha geç mezun oluyor, çok mezun veriyoruz” diyen Prof. Dr. Sarı, “İnsanları mezun ettiğimizde onlara kapılar açılıyor çünkü uzman oluyorlar. Bizim diğer okullardan farkımız, insanları mezun ettiğimizde onlara kapımızı kapamamak yerine daha çok açmamızdır çünkü onlar uzman olmuş oluyor ve uzmanlar doğal olarak bizim sergilerimize katılıyor. Her yerde bizi tanıtmaya devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

DSC_0087

17 kişinin yaz tatilinde çok yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Prof. Dr. Sarı,  Sivas Darüşşifası’nın 800. yılını kutlamak üzere öğrencilerin eserler meydana getirdiklerini söyledi. Bu eserlerin güzel olduğunu hatta Sivas’ta il vali müdürlüğünün eserleri satın almak istediğini ifade etti.

“Eserler o kadar güzeldi ki bir kitap çıktı, henüz dağıtamadık ama dağıtacağız” diyen Prof. Dr. Sarı, “Bizim atölyemiz gerçekten çok farklı. Aslında öğrenciler hocalarının adıyla anılırlar, onların devamıdırlar. Ümit ederiz ki ilerde tasarladığımız projelerimizle ve yeni tasarımlarla kendimizi farklı yerlerde görürüz. Ben hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum elinize sağlık hayırlı olsun” diyerek sözlerini noktaladı ve öğrencilere sertifikaları verildi.

DSC_0092

Sertifika töreninin ardından saat 15.00’te Rektörlük Binası girişi sergi salonunda sergi açılışı gerçekleştirildi.

Sergi 01 Aralık 2017 tarihine kadar açık olacak.

DSC_0039

SERTİFİKA ALAN VE SERGİYE KATILAN SANATÇILAR:

FİLİZ DEMİRBAŞER

GÜLAY ÜNLÜ

GÜLPERİ MENTEŞOĞLU KÜPE

HAMDİYE KANIK

HATİCE AKDEMİR

KÜBRA BEŞİR

MUAZZEZ FERELİOĞLU

NİLGÜN PEKER

NURHAN BARUTÇULAR

RABİYE KIRANOĞLU

YOSUN SALT

ZEHRA BETÜL KOCAAĞA

DSC_0135