Temsilcimizin Galibiyetleri Devam Ediyor

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadeleye İÜ SBK, Gizem Yavuz, La Tanya White, Sasa Cado, Milka Bjelica ve Elizabeth Williams beşiyle, konuk ekip Hatay Bşb ise Natalie Anne Stevens Hurst, Bahar Öztürk, Katsiaryna Snytsina ve Courtney Paris beşiyle başladı.

İlk periyodun ilk dakikaları temsilcimizin 9-4 üstünlüğüyle geçti. Periyodun sonlarına doğru temsilcimiz rakibinin serisine engel olamadı ve Hatay Bşb 7-0 seri ile skoru 16-10 lehine çevirdi. Serinin ardından bir basket bulan temsilcimiz ilk periyodu temsilcimiz 16-12 geride kapattı.

İkinci periyotta savunmada etkili olan ve hücumda da başarılı olan temsilcimiz periyodun ortalarında farkı üç sayıya kadar indirerek skoru 24-21 yaptı. Periyot sonunda da etkili oyununu sürdüren temsilcimiz periyot biterken eşitliği sağladı ve devreye 31-31 eşitlik ile girildi.

Üçüncü periyotta ağırlığını rakibine hissettiren temsilcimiz rakibine fazla şans vermedi ve13-0 seri ile skoru 46-33 yaptı. Hatay Bşb serinin ardından temsilcimiz karşısında farkı az da olsa kapatmayı başardı. İÜ SBK son periyoda 56-48 önde girdi.

Son periyottada rakibine karşı üstünlüğü kaptırmayan ekibimizperiyodun ilk beş dakikasını 64-54 önde geçti ve maçı da 75-61 kazandı.

Temsilcimizde galibiyette önemli rol oynayan isimler 22’şer sayı ile La Tanya White ve Sasa Cado oldu. Hatay Bşb’de ise Bahar Öztürk’ün 23 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.

“Tek Amacımız Bütün Yüreğimizi Sahaya Yansıtmak”

Maç sonu basın toplantısından temsilcimizin başantrenörü Fırat Okul, zor geçmesini bekledikleri bir maç olduğundan söz etti. Okul, ligde kolay maç kalmadığını da vurguladı ve “Her maç yüreğinizi sahaya koymalısınız ve bunun mücadelesini vermelisiniz. Tek amacımız güzel basketbol oynayıp bütün yüreğimizi sahaya yansıtmak. Onu da şu ana kadar iyi yaptığımızı düşünüyorum. Yorucu bir dönemdeyiz. Bu dönemin üzerine gideceğiz. Bu bir bahane olamaz bizim için. En verimli şekilde istediğimiz her şeyi sahaya yansıtmak için uğraşacağız” diye konuştu.

Bugün istedikleri mücadeyi verdiklerini düşündüğünü söyleyen genç oyuncu İlayda Güner ise “Bugün uzunlarımızdan çok iyi iş çıkardık. Diğer uzunları güzel tuttuk. Üçlükleri çok yemedik. Güzel oynadık. İnşallah daha da iyi maçlar yapacağız. Daha zor bir dönem başlıyor. İnşallah iyi maçlar çıkaracağız” dedi.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

İÜ SBK: Williams 14, White 22, Ayşe Okul , Ceren Çetin , Betül Kalfalı , Miray Şahin 3, Bjelica 8, Gizem Yavuz 6, İlayda Güner , Betül Erkoyuncu , Cado 22, Adife Sütçü .

Hatay Bşb: Paris 10, Sntysina 8, Hurst 5, Özge Karataş , Vajda 6, Dilara Tongar 3,Nazlıcan Ölçek , Bahar Öztürk 23, Gamze Takmaz 3, Melike Tuğba Oral 3.

Maçtan Kareler :

DSC_0208

DSC_0192
DSC_0199
DSC_0204
DSC_0206