Temsilcimiz Farklı Kazandı

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadeleye temsilcimiz İÜ SBK, Gizem Yavuz, Sasa Cado, La Tanya White, Milka Bjelica ve Elizabeth Williams beşiyle, Adana ASKİ ise, Nilay Kartaltepe, Ceyda Sinan, Melisa Can, Riquna Uneik Williams, Erika Christina De Souza beşiyle başladı.

Maçın ilk periyodu karşılıklı basketlerle başladı. Periyodun sonuna doğru 11-0 seri yakalayan konuk ekip, temsilcimiz karşısında 24-14 öne geçti. Rakibinin bu serisine 5-0 seri ile cevap veren temsilcimiz ilk periyodu 24-19 geride tamamladı.

İkinci periyot ise konuk ekibin 3 sayılık basketiyle başladı. Periyodun ilk beş dakikasında rakibini yakalayan İÜ SBK farkı bir sayıya kadar indirdi. Periyot boyunca temposunu düşürmeyen ekibimiz periyot sonunda 8-0 seri yakaladı ve devreye 40-36 önde girdi.

Üçüncü periyotta da etkili oyununu sürdüren temsilcimiz periyodun ilk 5 dakikasını 50-40 periyodu ise 60-49 önde tamamladı.

Son periyotta da rakibine şans vermeyen temsilcimiz farkın kapanmasına izin vermedi. Periyodun ilk beş dakikasını 69-57 ile önde geçen İÜ SBK karşılaşmayı 17 sayı farkla 80-63 kazandı.

Temsilcimizde galibiyeti getiren önemli isimler 26 sayı 14 ribaunt ile Elizabeth Williams ve 22 sayı ile La Tanya White oldu. Konuk ekip Adana ASKİ’de ise Erika Christina De Souza’nın 25 sayısı mağlubiyete engel olamadı.

“Maçın İçerisinde Gel Git Oldu”

Maç sonu basın toplantısında baş antrenör Fırat Okul yoğun bir dönemde olduklarını ve buna alıştıklarını söyledi ve bunun ciddi anlamda kendilerini ritme soktuğundan bahsetti. Takıma çok güvendiklerini de belirten Okul, “Bütün bir hafta boyunca hem Avrupa maçına hem bu maça hazırlandığımızı sahada gördük. İyi hazırlandık daha doğrusu. Maçın içerisinde gel git oldu. İlk periyot bir anda geriye düştük ama o sırada bazı defans değişiklikleri tutmadı. Onun devamında neyi yapıp iyi işler yaptığımızı gördük ve maç açıkçası bizim önderliğimizde devam etti. Bu şekilde devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Okul, zor bir lig olduğunu bildiklerini de vurgulayarak “Ama kimsenin ciddiye almadığı, düşer dediği bir takımın bugün bunları yapması. Bence bugün artık bunun kamuoyu ve basketbol camiası tarafından konuşulması gerektiği inancındayım. Çünkü insanlar bazı yorumları getiriyorlar. Bu takım düşer diyor. Sonra yaptığı yorum gerçekleşsin diye inatla o takımın düşmesi için elinden geleni yapıyor zihinsel olarak. Biz buna inanmıyoruz. Biz sahada çalışıyoruz ve devamını getiriyoruz. Genç bir takımız. Tecrübeli oyunculara sahibiz. Takımımı gerçekten aldığı bu galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Adana ASKİ’ye de bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Temsilcimizin genç oyuncusu İlayda Güner ise maçta istedikleri her şeyi yaptıklrını ifade etti ve  “Müdafaada çok iyi mücadele ettik. Elimizden geleni yaptık. Bugün Adana ASKİ’yi böyle farklı yenmek bizim için çok iyi. Fırat Abi’nin dediği gibi bizim takıma düşer diyorlardı. Onların dediğinin tersini çıkaracağız inşallah” dedi.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

İÜ SBK: Williams 25, White 22, Ceren Çetin , Betül Kalfalı , Miray Şahin 5, Bjelica 11, Gizem Yavuz , İlayda Güner , Cado 16.

Adana ASKİ: Nacickaite 13, Ceyda Sinan , Esra Erden Atacan , Nilay Kartaltepe 7, Begüm Dalgalar , De Souza 25, Seda Tabak, Williams 8, Tuğçe Murat, Bazoukou, Melisa Can 10.

1. Periyot: 19-24

2. Periyot: 40-36

3. Periyot: 60-49

4. Periyot: 80-63

Maçtan Kareler:

DSC_0108

DSC_0109

DSC_0115

DSC_0111

DSC_0117