Teknoloji Bağımlılığı Kongresi Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE-Beste BUDAN, Caner ERDOĞAN

Kongrenin açılış konuşmalarını Kültür, Toplum ve Aile Derneği Genel Bakanı Dr. Ümmü Gülşen Öztürk, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk , T.C. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ve Emine Erdoğan yaptı.

Kongrede,Çevrimiçi bağımlılıklar, çevrimiçi kumar, sanal ortamlardaki tehlikeler, aşırı teknoloji kullanımının yol açtığı sorunlar, teknoloji bağımlılığının toplumsal etkileri ve teknoloji bağımlılığını önlemek ve sağlıklı teknoloji kullanımı konuları çeşitli konuşmalar tarafından anlatıldı.

Etkinlikte konuşmacı olan  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım  Bölümü  Reklam Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Abdullah Özkan,  küreselleşme sürecinin 21. yüzyılda meydana getirdiği en önemli dönüşümlerden birinin kitle iletişim araçlarında yaşandığını ve içinde bulunduğumuz çağda ise teknolojik gelişmeler ile birlikte insanların kendi kitlelerini oluşturmaya imkan sağladığını aktardı.

Bu teknolojik ortamın beraberinde ise olumlu ve olumsuz bir çok sonucunun ortaya çıktığını ifade eden Doç. Dr. Özkan, ayrıca sanal iletişimin beraberinde getirdiği sorunlar ile ne yapılması gerektiğini aktardı.

IMG_6021