TEDx İÜ Etkinliği Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Fatma ÇELİK

Fotoğraf: Safiye ALTINKUM

Akıcı ve anlaşılır ders anlatımı ile öğrencileri tarafından Türkiye’de fiziği en eğlendirici şekilde anlatan hocalardan biri kabul edilen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Savaş Arapoğlu, konuşmasında herkesin birer yıldız parçası olduğunu söyleyerek her başlangıcın kendisinden bir öncekinin üzerinde yükseldiğine değindi. Doç. Dr. Arapoğlu, irademizi evrenle uyumlu yaşama ve insanlığı mutlu ederek mutlu olma yolunda kullanmamız gerektiğinin altını çizdi.

Sosyal medyada kırmızı bisikletim hesabıyla geniş bir kitleye ulaşan gönüllü konuşmacı Mehmet Yapar, Kırmızı Bisikletim projesinin hikâyesini dinleyicilerle paylaştı. Yapar, doğayı kendimizden ayrı görmememiz gerektiğini vurguladı. Tek amacımızın mutluluk olması gerektiğini söyleyerek bize düşen görevin “yerine koyabilecek hiçbir şeyimiz yokken yıkmamak” olduğunu dile getirdi.

Etkinliğin diğer konuşmacıları ise İÜ Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem, Gezgin Alper Metin, Öğretmen Ahmet Naç (Duvarları Yıkan Öğretmen), Women in Games Türkiye kurucusu Simay Dinç, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erbuğ Keskin oldu.