Tedarik Zinciri Başarı Hikâyeleri Konferansı Düzenlendi

AJANS ÜNİVERSİTE-Rahime ÇİFTÇİ

Açılış konuşmalarıyla başlayan programda bir ürünün üretiminden başlayarak tüketiciye ulaşma sürecini kapsayan “Tedarik Zinciri” örneklerle anlatıldı. Prof. Dr. Emrah Cengiz’in yönettiği öğleden önceki ilk oturum Acıbadem Hastanesi Lojistik Müdürü Nilgün Çilesiz’in konuşmasıyla başladı. Acıbadem Tedarik Zinciri Yönetimini anlatan Çilesiz, hastanenin misyonundan bahsetti ve “2000 yılına kadar tek özel hastane olarak hizmet verdik” dedi.

Siemenes Türkiye Lojistik Müdürü Alper Altepe, “Bu kadim kurumların düzenlediği organizasyonlar ve burada konuşuyor olmak bizim için çok değerli” şeklinde konuştu. Gıda 360’ın Tedarik Zincirindeki başarısını anlatan Gıda 360 Lojistik Müdür Yardımcısı Boran İzkut ise “Biz BTA şirketi bünyesinde çalışan bir kurumuz. BTA ülkemizin bayrak taşıyıcısı olan yiyecek ve içecek işinde uzmanlaşmış bir firmadır” dedi.

_DSC0146

Kahve arası sonrasında başlayan ikinci oturumun başkanlığını İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdal yaptı. Satınalmada Dijitalleşme ve Sinerji’yi anlatan Bimsa Elektronik İş Çözümleri Müdürü Levent Şahin, dijitalleşmenin süreç haline getirilmesine dikkat çekti. Temesist Depo Raf Sistemleri Proje Müdürü İbrahim Yıldız ve Temesist Bölge Satış Müdürü Adem Çolak’ın sunumun ardından Aksa Jeneratör başarı hikayesi ve Orka Banyo Tedarik Zinciri Uygulamaları anlatıldı. Fuaye alanında verilen yemek arasının ardından sunumlar öğleden sonraki oturumlarla devam etti ve katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle program tamamlandı.