Takım Çalışması Eğitimi Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE-Dilan AYIRKAN

İstanbul KAGEM’de Uzman Kariyer Danışmanı Ayten Kayhan yönetiminde İÜ öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak sunulan kişisel gelişim seminerlerinden biri olan “Takım Çalışması Eğitimi” gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında; takım olmanın önemine, bir takımın parçası olarak neler yapılması gerektiğine ve bunun motivasyonel etkilerine değinilerek kişilerin kariyer yolculukları boyunca içlerinde yer alacakları grup çalışmaları ile ilgili kendilerine yardımcı olacak bilgiler verildi.

_DSC0089

Uzman Kariyer Danışmanı Ayten Kayhan, başarılı bir takım çalışması için öncelikle problemlere çözüm odaklı yaklaşılması gerektiğini belirtti. Kayhan, “Bir takım çalışmasının başarılı olabilmesi için o takımda güven, işbirliği, etkili konuşma, etkili dinleme, özgüven, beyin fırtınası konularında motivasyon sağlanmalıdır” dedi. Kayhan, takım çalışmasının eğlenerek yapılması gereken bir şey olduğuna, sonuçların da ancak eğlenildiği zaman başarıya ulaşabileceğine değindi.

Kayhan, daha sonra katılımcılarla bir dizi interaktif uygulama kapsamında takım çalışması gerçekleştirdi. Katılımcıları iki gruba ayıran Kayhan, her iki gruba da aynı problemi vererek bu problemi çözme noktasında katılımcıların empati ve kriz yönetebilme yetisini test etti.

_DSC0090