Sürdürülebilirlik Yönetimi Işığında Gelecek İçin Değer Yaratımı Konuşuldu

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda 20 Aralık’ta gerçekleştirilen konferansta AstraZeneca Kurumsal İletişim Müdürü Gülin Şeremet ve Gizem Şahinyurt sürdürülebilirlik projeleri üzerinde durdu. İlk olarak Şahinyurt, sürdürülebilirlik kavramını tanımlayarak AstraZeneca’nın sürdürülebilirlik çalışmaları üzerine bilgi verdi.

Şahinyurt, bir ilaç firması olan AstraZeneca’nın sürdürülebilirlik kapsamındaki stratejik önceliklerini “sağlığa erişimi arttırmak, çevresel sürdürülebilirlik, etik ve şeffaflık olarak sıralayarak sürdürülebilir proje yapmanın önemine değindi.

Şeremet ise AstraZeneca bünyesinde gerçekleştirilen Youth Health Programme, Ben Ergenim, İlk Yardıma İlk Adım, Healthy Heart Africa, Adımı Tarihe Yazdım, Artık Kalpler Susmasın, Serotonin gibi projeleri anlattı. Şeremet, projelere dair bilgilere sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabileceğini belirtti.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Şeremet’e Doç. Dr. Feride Akım tarafından teşekkür belgesi takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile konferans sona erdi.