Su Ürünleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE- Batuhan DEMİRCİ

Su Ürünleri Fakültesi mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Ardından dönem birincisi Gizem Özkan konuşmasını yapmak üzere sahneye çağrıldı. Özkan, “ Ben her şeyden önce bugün, burada bu konuşmayı sizlerin önünde yapıyor olmamda bana en büyük katkıyı sağlayan, her zaman yanımda olduğunu hissettiren aileme ve hocalarıma çok teşekkür ederim” dedi. Konuşmasının devamında Özkan, “Bundan sonraki hayatımızda Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı, bilim teknolojinin takipçisi, araştıran, düşünen, milletine faydalı, haksızlıklar karşısında tepkisini net bir şekilde ortaya koyan, adaletsizlik karşısında sesini çıkara bilen bir birey olarak, bizlerin yetişmesindeki emekleriniz için, saygı değer hocalarıma çok teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu.

_DSC0459

Konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Ziraat Mühendisleri Odası, İstanbul Odası Başkanı Ahmet Atalık, “ En büyük servetinizi aldığınız gündür bugün. Sakın büyük paralar peşinde koşmayın çünkü en büyük servetiniz, ailenizdir. Ailenizin size verdiği servettir” diyerek konuşmasına başladı. Atalık, sözlerinin devamında ilerideki iş imkânları hakkında mezunlara kısa bilgiler verdi.

_DSC0461 

İÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meriç Albay konuşmasını yapmak üzere sahneye çağrıldı.
Prof. Dr. Albay, su ürünlerinin zaman içindeki gelişiminden bahsetti. Prof. Dr. Albay sözlerinin devamında suyun gerçek sahibinin su ürünlerinin olduğunu söyledi. Artık su ürünlerinin şimdi ve gelecekte önlerinin açık olduğundan bahsetti. Prof. Dr. Albay sözlerinin son kısımlarında mezun ettikleri öğrencilerin anne ve babalarına içtenlikle teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

_DSC0464 

“Hata Yapmaktan Korkmayın”

Mezuniyet töreninin devamında konuşmasını yapmak üzere çağırılan T.C Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı , “Bugün meslek hayatına başlangıcın ilk günündesiniz” dedi. Prof. Dr. Kınalı, genç mezunlara gelecekteki iş hayatlarında akıllarında bulunmasına yönelik öğütler verdi. Prof. Dr. Kınalı , “Hata yapmaktan korkmayın. Herkes hata yapar, önemli olan hata yaptıktan sonra hatalarınızdan ders çıkartmaktır” ifadelerini kullanarak sözlerine son verdi.

_DSC0470

Törende son konuşmacı olarak sahneye çağrılan İÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mert Bayram Savrun, “Mayıs-Haziran aylarında yuvadan uçan kuşlar gibi, biz de mezunları uğurluyoruz” diyerek konuşmasına başladı. Prof. Dr. Savrun, “ Sevgili gençler, gelecekteki hayatınızda hepinize başarılar diliyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

_DSC0478

Su Ürünleri Fakültesi Mezuniyet Töreni, Diploma Töreni ve ardından Yemin Töreni ile son buldu.