Sporun Kalbi Kampüspor’da Atacak

AJANS ÜNİVERSİTE – Fatma ÇELİK

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından koordine edilen İstanbul Üniversitesi televizyonu İÜWEBTV’de sunuculuğunu Aslı Şen’in yaptığı yeni spor programı Kampüspor yayın hayatına başladı. 13 bölüm olarak planlanan Kampüspor, İstanbul Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren spor branşlarını tanıtarak, sporcu akademisyen ve öğrencilerle söyleşiler yaparak her bölümde farklı spor dallarını tanıtmayı amaçlıyor. Kampüspor, özellikle popüler olmayan spor dallarını gündeme taşımayı, bir yandan da sporun bilinçli olarak yapılabilmesi için tecrübeli sporcuların görüşlerinin kamuoyuna duyurulmasını hedefliyor.

İlk bölümü geçtiğimiz hafta yayınlanan programın konusu bokstu. İlk konuğu ise  milli boksör ve İÜ İletişim Fakültesi Arş. Gör. Yunus Emre Ökmen. Boks sporuna başlama hikâyesini anlatan Arş. Gör. Ökmen, boksun tarihinden günümüze geçirdiği süreci de özetledi.
Kamuoyunda popüler olan spor dallarının gölgesinde kalmış bireysel ve kişisel gelişim odaklı spor dallarını tanıtmak amacıyla hazırlanan Kampüspor’un tüm aşamalarında İÜ İletişim Fakültesi öğrencileri görev alıyor.

Çekimleri devam eden programın yapım ekibi şu şekilde; Yönetmen: Ahmet Başkan, Kurgu: Salih Köse, Sunucu: Aslı Şen, Kamera: Umut Doğan, Ali Kemal, Kamera Asistanı: Begüm Kılıç, Perfore: Cihan Şamil Bıyık, Metin Yazarı: Hasan Boyamalar.

IMG-20161222-WA0008

IMG_4517