Spor Şenliğine Besyo Damgası

AJANS ÜNİVERSİTE-Serhan SEVİN

Fotoğraflar: İstanbul Üniversitesi Spor Birliği

 

İstanbul Üniversitesi tarafından 35.’si düzenlenen ‘Spor Şenliği Rektörlük Kupası’ müsabakaları Avcılar Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Öğrenciler futbol, basketbol ve voleybol branşlarında kendilerini gösterdi

 

Çekişmeli geçen karşılaşmalara Beden Eğitim Spor Yüksekokulu damgasını vurdu. Voleybol erkeklerde İstanbul Ünivertsitesi (İ.Ü) Besyo İktisat Fakültesini 3-0 ile geçerken kadınlarda ise mutlu sona yine Besyo ulaştı. Final karşılaşmasına Edebiyat Fakültesi karşılaşmaya çıkmayınca Besyo karşılaşmayı 3-0 hükmen kazanarak şampiyon oldu. Şampiyon takımlara kupalarını, madalyalarını ve turnuvanın en değerli oyuncusu olan Muhittin Burak Kılınç’a plaketini İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Müdür Yardımcısı Cemal Sarı takdim etti.

 

rektorluk_6_13_06_2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUTBOLDA GOL DÜELLOSU

Futbol ve basketbolda da İ.Ü Besyo kupalara ambargo koydu. Besyo basketbol erkeklerde İktisat Fakültesi’ni 67-59 ile geçerken, kadınlarda ise Edebiyat Fakültesinin maça çıkmaması nedeniyle hükmen galip gelerek turnuvanun şampiyonu oldu. En değerli oyuncu ise Besyo oyuncusu İrfan Öztel oldu. Şampiyonlara kupa ve madalyalarını İstanbul Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Hasan Alpak verdi. Futbolda da mutlu sona ulaşan yine Beden Eğitim Spor Yüksekokulu oldu. Bol gollü geçen final mücadelesinin ardından Hukuk Fakültesini 5-3 yenen Besyo futbolda İstanbul Üniversitesi’nin en büyüğü oldu.Şampiyonanın en değerli oyuncusu Besyo’dan Kadir Uyar olurken şampiyona kupasını İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Müdür Yardımcısı Bülent Duran takdim etti.

 

rektorluk_7_13_06_2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rektorluk_5_13_06_2014