Sosyal Bilimler’in Mezuniyet Coşkusu

AJANS ÜNİVERSİTE – Elif Nur BİLGİÇ- Efe SÖNMEZ

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu (SBMYO) mezuniyet töreni, öğrenci ve ailelerinin katılımıyla büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Haliç Kongre Merkezi’nde Haliç Salonu’ndaki mezuniyet töreninde konuşan SBMYO Müdürü Prof. Dr. Mithat Zeki Dinçer, öğrenciler için gerçek hayatın mezun oluktan sonra başlayacağını söyledi.

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dinçer, öğrencilik yıllarının eğlenceli olduğunu ama bu yılların artık sona erdiğini ifade ederek, “Sizler Türkiye’nin en eski, en güçlü okulundan mezun oldunuz. Bu ayrıcalığı ileride yaşayacaksınız. Sizlere emek veren hocalarınızı ve anne-babanızı unutmayın. Anne ve babalarınızın gayretlerini siz de anne-baba olunca anlayacaksınız” diye konuştu.

Öğrencileri zor bir hayatın beklediğini belirten Prof. Dr. Dinçer, yabancı dilin öğrencilerin meslekleri için çok önemli olduğunu ve başarılı olmak için mutlaka yapılan işin sevilmesi gerektiğini anlattı.

SBMYO birincisi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencisi Pervin Avcı, kendisini gururlu hissettiğini belirterek, hayata yeni bir adım atmanın iyi bir şey olduğunu kaydetti.

4

 

 

 

 

 

 

 

İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu, üniversitede yaklaşık 130 bin öğrenci olduğu ifade ederek, hayata atılan öğrencilerin bundan sonra da kendilerini geliştirmelerinin gerektiğini söyledi. “Hayat her zaman kaymaklı ekmek tatlısı vermez. Bazen limon da verir. Siz o limondan limonata yapmasını bilmelisiniz” diyen Karamehmetoğlu, öğrencilere bazı öğütler verdi.

Konuşmaların ardından üç öğrenci kemençe çalarak şarkı söyledi. Törende okula katkı yapanlara plaket verilirken, öğrencilere diplomalarını öğretim üyeleri verdi. Öğrenciler törenin sonunda havaya keplerini atarak mezuniyeti kutladı.

6