Son Topta Play Off’a Veda Ettik

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, Miray Şahin, La Tanya White, Sasa Cado, Viktoria Mircheva ve Elizabeth Williams beşiyle, Mersin BŞB ise Nilay Kartaltepe, Bria Hartley, Angel Mc Coughtry, Aneika Henry ve Maria Kuzina beşiyle başladı.

Temsilcimiz karşılaşmaya etkili başladı. Arka arkaya basketler bularak öne geçen temsilcimiz skoru periyot ortalarında 18-11 yaptı. Ardından mola alan ve moladan etkili hücum performansıyla dönen konuk ekip Mersin BŞB 14-0 seri ile skoru 27-20 yaptı ve ilk periyodu da 27-22 önde tamamladılar.

İkinci periyotta savunmada konsantrasyon kaybı yaşayan ekibimiz rakibinin farkı açmasına engel olamadı ve ilk yarıyı temsilcimiz 42-31 geride tamamladı.

Üçüncü periyotta etkili bir hücum performansı sergileyen ve bu etkili hücumunu savunmada da performansını arttırarak yansıtan temsilcimiz farkı kapatmayı başardı. Temsilcimiz aradaki farkı 5 sayıya kadar indirdi ve son periyoda 57-52 geride girdi.

Son periyotta da hücumda ve savunmada etkili olan temsilcimiz farkı kapatmayı başardı. Son 3.2 saniyeye 74-74 eşitlikle girilen maçta temsilcimiz son topta Mersin BŞB’nin yıldız oyuncusu Angel Mc Coughtry’i durduramadı ve sahadan 77-74 mağlup ayrıldı.

Temsilcimiz bu skorla rakibi karşısında seride 2-0 geriye düşerek play off’lara veda etti.

Temsilcimiz İÜ SBK’da Sasa Cado’nun 29, La TanyaWhite’ın 15 sayısı mağlubiyeti engelleyemezken, Mersin BŞB’de Angel Mc Coughtry 22, Bria Hartley 20 sayı ile takımlarına galibiyeti getiren önemli isimler oldular.

“Oyuncularım Elinden Geleni Yaptı”

Maç sonu basın toplantısında başantrenör Fırat Okul, sezonun son maçını oynadıklarını söyledi. Seriyi bir maç daha uzatarak Mersin’e taşıma istekleri olduğunu ve oyuncuların bu yönde ellerinden gelen her şeyi yaptığını anlatan Okul, pozisyon bulup atamamanın takımı demotive ettiğini ifade etti ve “Bunun sonucunda 11 sayı geriye düştük. İkinci yarı yine çok yüzdeli soktuğumuz söylenemez ancak ilk yarıya nazaran bulduğumuz daha yüksek yüzdeyle maça ortak olduk. Maçı son topa kadar taşıdık. Son oyunda da hemen hemen böyle bir oyun olacağını biliyorduk ancak kenarda konuştuklarımızı sahaya yansıtamadık. Yansıtamadığımız zaman da Angel gibi bir oyuncu hemen cezayı kesiyor” şeklinde konuştu.

Son olarak Okul, İstanbul Üniversitesi’nin kimsenin beklemediği büyük işleri başararak hem Avrupa’da bir tur aştığını hem de Türkiye’de play off’lara kalma başarısını gösterip altıncı sırada kaldığından bahsetti.

Başarılı oyuncu Ayşe Okul ise takım olarak çok iyi mücadele ettiklerini belirtti ve “Son topa kadar savaştık ama olmadı. Tüm takım arkadaşlarımın ellerine sağlık” dedi.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

İÜ SBK: Williams 13, White 15, Ayşe Okul 3, Betül Kalfalı 1, Miray Şahin 10, Cado 29, Mircheva 3.

Mersin BŞB: Emel Türkyılmaz , Hartley 20, Tuğba Taşçı 2, Kuzina 8, Gülşah Gümüşay 8, Henry 12, Duygu Fırat 2, Mc Coughtry 22, Nilay Kartaltepe 3.

Periyotlar:

1.Periyot: 22-27

2. Periyot: 31-42

3. Periyot: 52-57

4. Periyot: 74-77

Maçtan Kareler:

DSC_0433

DSC_0435

DSC_0432

DSC_0440

DSC_0425