“Size Öyle Geliyorsa Öyledir” İktisat Sahnesi’nde

AJANS ÜNİVERSİTE – Fırat ORMANCI

Luigi Pirandello’nun “Size Öyle Geliyorsa Öyledir” adlı oyunu İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Tiyatro Kulübü tarafından sahnelendi.Teması insanların içinde taşıdıkları hayallerin, merakları yüzünden başka insanların hayallerine dönüşmesi olan oyun seyircilerin günlük yaşamına ve duygularına ışık tuttu.

İktisat Sahnesi’nde oynanan oyun, genel olarak insanların merakına, bu merakın aşırılığının zamanla kendisine ve çevresine zarar verdiğine ve kişilerin hayallerinin bir süre sonra farklılaşarak yok olmasına değindi.

Katılımın yoğun olduğu tiyatronun bitiminin ardından konuşan ve Bay Agazzi rolünü canlandıran oyuncu Abdurrahman Sakman, “Rol dağılımını oylama yoluyla yaptık. Bu oyunu seçmeden önce ekip olarak birkaç oyun okuduk ama sonunda bu oyunu oynamaya karar verdik. Bu oyunu belli bir dramatoloji içerisinde vermeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

Bayan Frola rolündeki Elif Kara ve Dina rolündeki Zeynep İnanç oyunda doğaçlama yapmaya özen gösterdiklerini ve rollerin dağılımının ekipçe kararlaştırdıklarını belirtti. Bay Sirelli rolünü canlandıran Ege Şahin ise “Ortaya pek çok fikirler atıldı. Rolümü özellikle ben seçtim” diyerek rolünün kendisi için önemli olduğunu vurguladı.