“Siyasetin İletişim Odağı; Seçim Kampanyaları” Kitabı Yayınlandı

AJANS ÜNİVERSİTE

Halka İlişkiler ve Tanıtım bölümü doktora programı öğrencileri tarafından 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri için AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin hazırladığı seçim kampanyaları tüm boyutları ile inceledi ve analiz edildi. Kitabın içerisinde Araş. Gör. Pınar Aslan, Araş. Gör. Oğuz Göksu, Öğr. Gör. Fatih Özkoyuncu, Araş. Gör. Ali Yıldırım, Öğr. Gör. Ebru Hançer, Araş. Gör. Derya Gül, Öğr. Gör. Esra Bozkanat’ın makaleleri yer alıyor.

Kitabın sunuş bölümünde Editör Doç. Dr. Abdullah Özkan’ın şu görüşlerine yer verildi: “Haziran seçimlerini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Doktora programı öğrencilerimle “Siyasal İletişim Yönetimi” dersi kapsamında çok yakından izledik;  partilerin seçim kampanyalarını tartıştık, neyi, neden yapmak istediklerini anlamaya çalıştık, sahaya indik miting ve toplantılarını izledik, seçmenle konuştuk, milletvekili adayları ile görüştük, kısaca gazetecilik deyimiyle ‘seçimin nabzını tutmaya’ çalıştık.”

Seçim kampanyalarının stratejilerinin, mesajlarının, söylemlerinin ve seçim beyannamelerinin tahlil edildiği kitaba siyasetçiler, uzmanlar, araştırmacılar ve öğrenciler Eğitim Yayınevi’nden ulaşabilir.

img004