Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu

AJANS ÜNİVERSİTE- Elif Nur BİLGİÇ
Fotoğraf- Hamdi APALI

 

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2013-2014 mezunlarını verdi

 

Mezuniyet için düzenlenen törende Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı Şaban Oruç, Siyasal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fahri Solak, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Emrah Cengiz ve İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Recep Güloğlu konuşma yapmak üzere bulundular.

 

Konuşmasında bir Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olarak, hayata atılacak öğrencilerin heyecanını, geleceğe yönelik korku ve beklentilerini anlayabildiğini ifade eden Siyasal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Solak, “Eski bir mezun olarak sizlere tavsiyem sadece güce önem vermeyin, saygınlık biriktirmek de ideallerinizden biri olmalıdır” dedi. Solak, bugüne kadarki ilkelerinin bundan sonrası içinde öğrencilerin yoluna ışık tutmasını ve onları başarılı yerlere taşımasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Dekanı Prof. Dr. Emrah Cengiz ise konuşmasında “Bizler bu fakülteden erdemli, insanlık onuruna saygılı, çalışkan üstünlük alabilen, entelektüel birikime sahip bireyler olarak mezun olmanızı istiyoruz” dedi. Mezun öğrencilerden beklentinin okuldan aldıkları kültür, eğitim ve vizyonu birer dünya vatandaşı olarak etkin bir biçimde insanlığın yararına kullanmaları olduğunu belirten Prof. Dr. Cengiz, bugün mezunların bulunduğu yerler ve makamların hayata atılacak yeni mezunlar için birer hedef olduğunu ifade etti.

 

_DSC0475

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezunlar Soma’yı Unutmadılar

 

Diplomalarını almak üzere sahneye çıkan Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri kep yerine taktıkları baretler ve açtıkları “Alın teriniz, emeğiniz, kömürlü çizmeleriniz onurumuzdur” yazılı bez pankartlarla Somada meydana gelen maden patlamasında hayatını kaybeden işçileri andılar.

 

_DSC0568