Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunlarını Uğurladı

AJANS ÜNİVERSİTE- Doğukan VERBİÇ

Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin mezuniyet töreni işletme, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünün dekanları, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunlar Derneği’nin Başkanı Sayın Asım SES, Siyasal Vakfı Başkanı Yardımcısı Sayın Taha Özdemir ve öğrenci yakınlarının katılımıyla gerçekleşti.Törenin açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra fakülte dönem birincisi Mehmet Arif Öztürk konuşmasını yapmak için kürsüye davet edildi.

DSC_0017

Mehmet Arif Öztürk, “Bu güzel günde okulumuzun tarihi kapısının ihtişamı, tarih kokan bahçesi ve şuan restorasyon sürecinde olan heybetli binası ile içimizi titreten okulumuzdan mezun olup, bu köklü’ İstanbul Siyasallı’ geleneğinin mensubu olacağız. Bu sebeple bizlerin üzerinde büyük emeği olan hocalarımıza ve özellikle okulumuzun akademik altyapı iyileştirmesinde büyük emeği olan ve Anadolu’dan gelen bizleri ağabey sıcaklığı ile kucaklayan, önden giden olarak okulumuz mezunu Dekan hocamız Emrah Cengiz beyefendiye; her an yanımızda olan bizlerden desteğini esirgemeyen, mezunlarımızla aramızda köprü vazifesi gören Siyasal Vakfı’na ve yöneticilerine; yine aynı şekilde her zaman aynı muhabbetle bizleri karşılayan SBF Mezunları ve Mensupları Derneğine ve yöneticilerine; benimde üyesi olduğum bugünün organizasyon ekibi İşletme Kulübü ve diğer kuluplerden görevli arkadaşlarıma; Mavi önlüklerle ilkokulda başladığımız eğitim serüvenini bugün cübbelerimizle noktalarken her an yanıbaşımızda olan, bizlerle birlikte mezun olan değerli anne babalarımıza ve bu özel günü bizlerle paylaşan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Kendimle beraber tüm sıra arkadaşlarımın hem tahtlarının hem de bahtlarının açık olmasını umuyorum. Konuşmamı sonlandırırken genç bir Siyasallı olarak hepinizi saygı ile selamlıyorum” diyerek sözlerini bitirdi ve daha sonra konuşmak için İÜ SBF Mezunlar Derneği’nin Başkanı Asım SES kürsüye çıkarak öğrencilerin mezun olmasını kutlarken, mezunlar derneğine katıldıkları için iyi dileklerde bulundu.

DSC_0051

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Siyasal Vakfı Başkanı Yardımcısı Taha Özdemir, “Siz mezun arkadaşlar bugün farklı bir heyecan yaşıyorsunuz, sizleri tek tek tebrik ediyorum. Hocalarınıza da nice mezunlar sağlamak için sağlıklı günler diliyorum. Siyasal Vakfı siz siyasallı öğrenciler ve mezunlarımız için bir sivil toplum örgütü ötesinde büyük bir aile olmuştur. Sizleri her birinizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Daha sonra fakülte ve bölümlerinde dereceye giren mezunlar plaketlerini aldılar.

İşletme Bölümünü üçüncülükle tamamlayan Seda Tiryaki, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü üçüncülükle tamamlayan Ayşenur Kiremitçi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü üçüncülükle tamamlayan Hayrullah Cihat Tutcuoğlu’ nun plaketlerini SBF Mezunlar Derneği Başkanı Asım Ses takdim etti.

İşletme Bölümünü ikincilikle tamamlayan Duygu İdil Erdinç, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü ikincilikle tamamlayan Gülşen Eren-Yıldız Yazıcı, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü ikincilikle tamamlayan Semih Evciman’ nın plaketlerini Siyasal Vakfı Başkan Yardımcısı Taha Özdemir takdim etti.

Siyasal Bilgiler Fakültesi üçüncüleri Gülşen Eren- Yıldız Yazıcı, Fakülte ikincileri Deniz Okutay- Belkıs Güngör, Fakülte birincisi Yasin Ardıç’ ın plaketleri verildikten sonra kepler havaya atıldı ve öğrenciler mezun olmalarını kutlamaya başladılar.

foto1