Serdar Ekrem Şirin İÜ İletişim Fakültesi Öğrencileri ile Buluştu

AJANS ÜNİVERSİTE -Beste BUDAN

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Cep Sineması’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Sedar Ekrem Şirin, Youtube’un diğer sosyal medya mecralarından farklı, dinamik bir yapısı olduğunu söyledi.

Şirin, “Nitelikli içerikler Youtube’da çok fazla bulunmuyor. Ancak gün geçtikçe daha potansiyel içerikler üretilmesi gerekiyor. Bu mecrada içerikleri ne yöne üretirseniz o yöne gidersiniz. O yüzden ne yapmak istediğinizi ve bu mecrayı nasıl kullanmanız gerektiğini iyi çözmeniz gerekiyor ”dedi.

Youtube’un, diğer mecralardan farklı olarak dinamik bir yapısı bulunduğunu ifade eden Şirin, ayrıca Youtube’un hala birçok insan tarafından müzik dinlemek için kullandığını belirtti.

“Youtube Reklamlarının En Büyük Farkı Samimiyet”

Youtube reklamları ile geleneksel medya reklamcılığının arasındaki en büyük farkın samimiyet olduğuna vurgu yapan, Şirin; “Reklamların samimi olması en önemli ölçüttür. Televizyon reklamlarında samimiye bulunmaz. Ancak Youtube reklamlarında bu samimiyetsizlik minilimize edilmelidir. Youtube’da kullanılan reklamların organik olarak yerleştirilmesi ve izleyenlerin bu reklamları fark etmemesi önemlidir” şeklinde konuştu.

Şirin, Marka ve Youtuber arasındaki iş birliği sürecindeki en büyük zorluğun ise fiyat olduğunu ifade etti.

Şirin, “Bu mecrada çalışmak istiyorsanız kitlenin içine girmeniz gerekiyor. Kitleyi iyi tanımak sosyal medya ortamlarında iş yapmak isteyenler için önemlidir” dedi.

Şirin, son olarak; “Artık gerçek dünya ile sosyal medyanın iç içe geçtiği bir dönemde yaşıyoruz. İyi markalar sosyal medya hesaplarınızı daha çok irdeleyecekler ve Youtube’da ne yapacağınızı soracaklardır” dedi.

k1

Program sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Serdar Ekrem Şirin’e,  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ümit Sarı tarafından plaket takdim edildi.