Satın Alma Yöneticileri Örgütleniyor

AJANS ÜNİVERSİTE – Osman DEMİRKIRAN

 

İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans programı çerçevesinde fikri ortaya atılan ve satın alma ve tedarik zinciri yöneticilerini bir araya getirmeyi amaçlayan Buyer Network projesi hayata geçirildi

 

Uzun zamandan beri eksikliği hissedilen satın alma yönetici ve çalışanlarının da gereksinimlerinin karşılandığı bir yapılanma için harekete geçildi. Yeni ekonomik koşullar ve iş pazarındaki rekabet içerisinde satın almacıların daha profesyonel ve örgütlü bir zemine ihtiyacından hareketle önemli adımlar atılmaya başlandı. Başlangıçta İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programına devam eden yönetici adayları ve öğretim üyelerinin ortak aklı ile oluşturulan Buyer Network projesi kısa sürede tüm Türkiye’nin projesi haline geldi. Satın alma mesleğinin imajının doğru bir biçimde inşa edilmesi ve güçlendirilmesi gerektiğine inanan yöneticiler tarafından tüm Türkiye’yi kucaklayacak bir sosyal topluluk ve iletişim mekanizmasına imza atıldı.

 

İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı öğrenci ve öğretim üyelerinin ortak çalışmasıyla oluşturulan proje, İstanbul Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Murat Erdal ve Arş. Gör. Adil Ünal tarafından hayata geçirildi. Buyer Network hakkında bilgi veren yöneticiler, “Satın alma yöneticilerinin profesyonel paylaşım gerçekleştirebilmeleri, tüm sektörlerden satın alma ve tedarik zinciri yöneticileri ile bağlantı kurabilmeleri, hem sosyalleşmeleri hem de profesyonel paylaşımlar yapabilmeleridir. BuyerNetwork.net içerisinde bilgi kirliliğinin ve satıcı yönlendirmelerinin önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle ağ, alıcı-satıcı pazar yeri uygulaması değildir. Ağ içerisinde satın alma yöneticilerini rahatsız edebilecek üyeliklere izin verilmeyecektir. Sloganımız “satıcı giremez” demekle aslında satın almacıların kendilerini rahat hissettikleri bir ortamın sağlanmasıdır.” diyerek projenin amacını dile getirdiler.

 

Buyer Network gruplarž